21. listopadu 2008 18:32 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Za vběhnutí na hřiště na půl roku za mříže

Kdyby si raději mladík užíval skvělého fotbalu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kdyby si raději mladík užíval skvělého fotbalu. | foto: ČTK

GLASGOW Sprint přes celé hřiště při zápase Ligy mistrů přišel fanouška Celtiku Glasgow velmi draho. Soud jej totiž dnes odsoudil k šestiměsíčnímu odnětí svobody a pětiletému zákazu vstupu na fotbal. Osmnáctiletý John Murphy se na trávník vydal při zápase s Manchesterem United 5. listopadu a jeho klub musel následně zaplatit pokutu ve výši 50 tisíc eur (asi 1,27 milionu korun).

Mladík zároveň přiznal, že byl na stadionu navzdory zákazu pod vlivem alkoholu. Glasgowské hospody vymetal onoho dne už od dopoledne, a tak si na svůj exces ani nepamatuje. Vzápětí se sice klubu písemně omluvil, ani to mu ale k nižšímu trestu příliš nepomohlo.

"Nejenže jste ohrozil bezpečnost hráčů, ale zároveň jste přerušil špičkový zápas a navodil situaci, která mohla přerůst ve vážnou strkanici," řekla ve svém verdiktu soudkyně Linda Ruxtonová, která výtržníkovi vyčetla i špatný obraz vržený na skotský fotbal a vysokou pokutu. I proto se prý rozhodla uložit nepodmíněný trest.

ČTK