21. května 2014 12:09 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Začal soud s příbramským manažerem Rogozem, jenž je obžalovaný z korupce

Soud - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soud - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PŘÍBRAM Výslechy svědků včetně šéfa českobudějovického klubu Karla Poborského začalo v Příbrami hlavní líčení soudu s manažerem příbramského fotbalového klubu Romanem Rogozem, který je obžalován z pokusu o podplacení hráče Českých Budějovic. Funkcionáři hrozí až dva roky vězení nebo peněžitý trest. Soud byl odročen na červenec. Rozsudek by mohl padnout už při příštím hlavním líčení, řekl agentuře ČTK soudce Miloslav Boudník.

Na příštím hlavním líčení budou vyslechnuti další svědci, kteří mají osvětlit okolnosti Klesova odchodu z Příbrami v roce 2011, po kterém se stal hráčem Českých Budějovic. Podle Boudníka se bude ověřovat fotbalistova věrohodnost.

Pokud by na příští líčení přišli všichni svědci, mohlo by rozhodnutí padnout už v červenci. "Nepředpokládám, že budou další důkazní návrhy, ale nemohu to vyloučit," dodal Boudník.

V kauze jde o nabídku úplatku ve výši 50.000 korun za ovlivnění prvoligového utkání mezi týmy Českých Budějovic a Příbrami loni v dubnu ve prospěch hostů.

Příbram zápas vyhrála 1:0 a Poborský tehdy uvedl, že se jeho hráče pokusil někdo ovlivnit. Šéf příbramského klubu Jaroslav Starka to odmítl. Policii předala případ disciplinární komise FAČR.

Hlavní líčení se mělo konat už minulý rok v prosinci, ale bylo odloženo kvůli námitce podjatosti vznesené státním zástupcem vůči rozhodujícímu soudci.

V námitce se jednalo o to, že soudce má dvanáctiletého syna, který hostuje v příbramském fotbalovém klubu. "Mládež a A tým jsou dva rozdílné subjekty a podjatý se tedy necítím," řekl soudce, jehož stanovisko potvrdilo i rozhodnutí krajského soudu.

Lidovky.cz, ČTK