8. června 2010 4:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Žádost z Edenu: Neptejte se již na minulost, prosím

Karel Jarolím. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Jarolím. | foto: ČTK

PRAHA Na začátku dubna se po něm slehla zem. Odpočíval, objížděl zahraniční stáže a vytrvale odmítal žádosti o rozhovor. "Není to problém, ale dejte mi čas, ještě je brzy," omlouval se Karel Jarolím, aby nemusel odpovídat na nepříjemné otázky o svém odchodu ze Slavie.

Ta chvíle konečně přišla včera, přesně týden po znovujmenování. Jenže po tiskové konferenci s Jarolímem zůstala divná pachuť. Asi stejná jako ze samotného návratu kouče do Slavie. "Pevně věřím, že se budeme věnovat těm správným tématům. A žádám vás, abychom se věnovali hlavně budoucnosti," prosí mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

KAREL JAROLÍM: Druhá štace ve Slavii se nebojím. Chci klub vrátit tak, kam patří - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Marně. Kolem Jarolíma se stále vznáší spousta otazníků a toto je první šance, jak je vysvětlit. "Prosím, když to bude k budoucnosti, budu rád," předává slovo Zlámal. "Já bych se přece jenom ještě rád vrátil k minulosti," ošívá se jeden z novinářů. S každou další otázkou na tajemných 62 dní, během kterých Jarolím nebyl ve Slavii, znatelně roste nervozita. Pražský klub se snaží vzbudit dojem, jako by žádná pauza v pětileté éře třiapadesátiletého kouče ani nenastala.

Karel Jarolím.

Vzpomínky na minulost jsou prostě tabu. Nic se vlastně nestalo, žádný problém nebyl. Ptejte se raději na letní přípravu nebo první posilu Kisela, prosí Slavia. I proto spousta otázek zůstala nezodpovězena. O čem Jarolím jednal s Petrem Radou? Jaký má vztah s Petrem Doležalem?

Bohužel, fanoušci mají smůlu. Zlámal setkání po osmnácti minutách ukončuje, ačkoliv Jarolím na údajně kontroverzní otázky odpovídá otevřeně. Ještě krátká šance pro televizní štáby, a pak Jarolíma nepozorovaně odvádí zadním východem. Aby se ho náhodou zase někdo nezeptal na minulost.

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz