Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Na start Eura pronikl falešný maskot. Youtubera v kostýmu zatkli a vyšetřují

Maskot Eura 2024 Albärt. foto: Reuters

Jmenuje se Marvin Wildhage a nechyběl na úvodním zápase mistrovství Evropy. Fotbalista to ovšem není a na utkání nepobyl dlouho – navíc je momentálně vyšetřovaný policií. Do útrob mnichovského stadionu totiž německý youtuber a influencer pronikl v kostýmu maskota Albärta.
  17:22aktualizováno  22:05

„Tento incident musíme rychle vyšetřit,“ varuje na serveru BR.de bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann, jehož silně zaskočilo, jak snadno se nezvaný host dostal do centra dění.

UEFA potvrdila, že v mnichovské aréně, kde v pátek domácí Německo deklasovalo Skoty 5:1, k „incidentu s falešným kostýmem maskota“ došlo. „UEFA situaci vyhodnotila a zahájila nezbytná organizační opatření,“ uvedla.

Sedmadvacetiletý Wildhage přelstil bezpečnostní kontroly v aréně díky kostýmu, který si nechal za zhruba 5 000 eur (přes 120 tisíc korun) včetně poštovného a celních poplatků ušít v Číně. Se dvěma kumpány si pořídili falešné průkazy, své auto navíc polepili samolepkami oficiálních sponzorů turnaje.

Youtuber to celé popisuje svým 900 tisícům odběratelů na svém kanále.

Bezpečnostní pracovníky mnichovského stadionu oklamal u vjezdu, v garážích sice on a jeho parťáci zjistili, že jim kódy pro vstup nefungují, u ostrahy ale vzápětí „prošlo“ jejich falešné parkovací povolení.

Wildhage se dostal ve svém kostýmu až na hřiště při slavnostním zahájení turnaje, dokonce se mu podařilo vyfotit s někdejším fotbalistou a reprezentačním střelcem Mariem Gomezem.

V ten okamžik jej ze trávníku stáhla úřednice UEFA, ne proto, že by ho prohlédla, ale aby mu řekla, že má jít do šatny a podle rozpisu si odpočinout.

Krátce poté však byl podvod odhalen. Na konci videa Wildhage uvádí, že byl dopaden. Policie jej vzala do vazby a zabavila mu kostým, falešné akreditace a nahrávací zařízení, pořadatelé nezvanou skupinku vykázali ze stadionu. Momentálně probíhá vyšetřování pro podezření z padělání, podvodného získání výhod a vniknutí na cizí pozemek.

„Třem osobám byl zakázán vstup na stadiony, kde se konají zápasy Euro 2024,“ dodala UEFA s tím, že vzhledem k vyšetřování další informace neposkytne.

Pro Wildhageho to nebyl první případ, kdy využil mezer v bezpečnostních opatření kolem Eura. Už před měsícem zveřejnil video, na němž se oblečený jako hráč dostal na trénink při soustředění německé reprezentace.

Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...