Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zákulisí Ligy mistrů: v Žilině se učí sundávat etikety z lahví s vodou

Sport

  10:10
ŽILINA (OD ZPRAVODAJE LN) - V sobotu přijeli do Žiliny hrát fotbalisté Senice, dnes se na stadionu Pod Dubňom předvede pražská Sparta. A příští měsíc mohou dorazit ještě daleko vzácnější návštěvy – třeba Real Madrid nebo Manchester United.

Pavel Hapal. foto: ČTK

I když se na čtvrté největší slovenské město snášel během včerejška dlouho vytrvalý déšť, v areálu místního klubu ošklivé počasí nikomu nemohlo zkazit náladu. Důvod byl zřejmý. Vstup do Ligy mistrů je pro pětinásobného slovenského mistra až neskutečně blízko, stačí zvládnout odvetu play off a Žilinu nemine nejen odměna v řádech až stovek milionů korun, ale také velká reklama v zahraničí.

Když se o Žilině mluvilo dřív, nejčastěji padalo jméno kontroverzního předsedy Slovenské národní strany Jána Sloty, který tu vládl šestnáct let jako primátor a několik let dělal i prezidenta fotbalového klubu. Teď by mohlo město zazářit v trochu jiném světle.

Jenže hledat v ulicích známky toho, že se blíží mimořádná událost, je vlastně zbytečná práce. Slavnostní pocit získáte až ve chvíli, kdy vstoupíte na stadion. Výzdoba ve stylu Ligy mistrů už je na svém místě. Vše pod dohledem přísně se tvářících mužů z centrály UEFA. Když měla začít tisková konference s domácím trenérem Hapalem, přiskočili k pultu a začali strhávat etikety z lahví s vodou.

Jejich výrobce nepatří mezi sponzory Ligy mistrů, a tak se jeho logo nesmí objevit v žádném záběru. I nejmenší detaily je prostě nutné pohlídat. "Zástupci UEFA byli spřípravami na stadionu spokojeni. Jen jsou zvyklejší pracovat ve větších arénách," uvedl mluvčí žilinského klubu Roman Grešo.

Prodali by i 16 000 vstupenek
V porovnání s manchesterským Old Trafford nebo Nou Campem v Barceloně působí stadion v Žilině skutečně jako útulný pokojíček. Není proto překvapivé, že je už od minulého čtvrtka vyprodáno. O něco víc je udivující, že se to povedlo v Žilině prý vůbec poprvé. Diváci zaplní všech 11 200 sedaček.

 "Prodali bychom klidně pět tisíc lístků navíc," odhadl Grešo. V porovnání se zchátralými bratislavskými stadiony představuje Žilina i tak luxus. Nikde jinde na Slovensku se momentálně Liga mistrů hrát nedá. Teď to zbývá potvrdit na trávníku.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...