17. listopadu 2011 15:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zazáří na Euru? V kvalifikaci se Baroš trápil

Česko (Baroš) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko (Baroš) | foto: ČTK

PRAHA Během kvalifikace mistrovství Evropy patřil k nejprobíranějším osobnostem reprezentačního týmu. Útočník Milan Baroš totiž zdaleka neoplýval takovou formou jako v minulosti.

Nejlepší střelec mistrovství Evropy v roce 2004 se trápil. Během sedmi kvalifikačních utkání zaznamenal jednu jedinou branku - do sítě slabého Lichtenštejnska. Na trávník se přitom dostával poměrně často: strávil na něm celkem 487 minut.

ČTĚTE TAKÉ

Po domácím duelu se Španělskem, které mu příliš nevyšlo, byl vypískán. Nevraživost mezi ním a mnohými fanoušky začala gradovat. Podle nich rodák z Valašského Meziříčí nepředváděl odpovídající výkony. Baroš poté odmítl komunikovat s médii.

Barošova bilance

Milan Baroš v kvalifikacích a hlavním turnaji Euro

Kvalifikace Euro 2012: 7 zápasů / 1 gól

Euro 2008: 2 zápasy / 0 gólů
Kvalifikace: 8 zápasů / 3 góly

Euro 2004: 5 zápasů / 5 gólů
Kvalifikace: 6 zápasů / 3 góly

Následně nastoupil ještě proti Litvě a v baráži na závěr střetnutí s Černou Horou. Až po postupu na Euro promluvil: "Spousta lidí nám nepřála a bylo to cítit všude," řekl.

"Chtěl bych poděkovat těm fanouškům, co nás ty dva roky podporovali. A ten zbytek, co do nás šil a chtěl, abychom neuspěli, ten je nám víceméně u zadku," dodal Baroš.

Přesvědčit fanoušky a kritiky tak může český střelec na šampionátu v Polsku a Ukrajině. Trenér Michal Bílek se totiž nechal slyšet, že Baroš pro něj zůstává útočníkem číslo jedna.