Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zbývá jediné: vyladit motor. Pak se jde na USA

WESTERBURG (od zpravodaje LN v Německu) Vyladit motor do top stavu, dobrousit poslední nerovnosti. Aby šel národní tým proti USA v nejlepší formě. Kouč Karel Brückner věří, že se mu cíl podaří uskutečnit.

„Ještě je mnoho, co zbývá doladit. Kvalita kultury projevu, taktická stránka. Tři až čtyři herní nácviky,“ připustil Brückner. Jakým způsobem hodlá do svých svěřenců všechno napumpovat? Jaké tréninky zvolí?

„Herní. Potřebujeme vypilovat finální část útočné fáze, zopakovat nácviky ve skupinách na jednotlivých postech. Prostě neustálý stereotyp. Dynamický, technický. Ale i takové zdánlivě banální věci jako je centr, přihrávka, střela, narážečka, převzetí míče. To se musí do nekonečna opakovat,“ uvedl trenér.

Zkušený Tomáš Galásek prý tuší, co bude náplní posledních tréninků. Vzhledem k delší herní absenci musí na herních nácvicích o to více zapracovat.

„Do našeho mužstva ale zapadne po zranění každý. Síla je taková, že nejde poznat, že měl někdo výpadek,“ neobává se Galásek, že by během pauzy „vypadl z role“.

Kapitánu mužstva přijde vhod, že český tým vstoupí do turnaje až v pondělí. Tři dny po zahájení šampionátu. „Určitě mi nevadí, že zbývá pár dnů do zápasu. Člověk chytne rytmus, vyzkouší si spoustu věcí,“ pověděl Galásek.

Po kondiční stránce se hráči už cítí v pohodě, únava z náročného programu ze soustředění v Seefeldu odezněla. „Fyzicky se cítím dobře, to je důležité. To je základ, abych byl dobře připravený,“ nechal se slyšet Jan Polák.

V premiéře rozhodne psychika
Brücknerův výběr však může být připraven sebelíp herně, přesto stěžejní věcí v úvodním duelu bude psychická stránka. „Jak tohle zvládneme, mohli bychom pak herně růst,“ sdělil Galásek, do jehož mysli se prý nervozita zatím nevkrádá.

„To přijde před zápasem. Člověk na to začne myslet, koncentruje se na den D,“ prohodil. Jak tlaku hráči čelí? „Nijak, musíme prostě zápas odehrát. U každého je to jiné, záleží na koncentraci, trošku si promítat, co nás čeká a nemine. Na to máme přípravy, kde se dozvíme, jak soupeř hraje a co je třeba udělat.“
,

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

Prodej bytu 3+1 se zahrádkou
Prodej bytu 3+1 se zahrádkou

Plzeňská, Králův Dvůr - Počaply, okres Beroun
3 500 000 Kč