Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zdrcený Švancara: Disciplinárka mu za faul vyměřila šestizápasovou stopku

Sport

  17:35aktualizováno  19:52
PRAHA - Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu dnes zastavila útočníkovi Petru Švancarovi ze Slovácka činnost na šest soutěžních zápasů. Nejlepšího střelce první ligy komise potrestala za zákrok loktem na Jakuba Heidenreicha v utkání pátého kola proti Bohemians Praha.

Petr Švancara (druhý zleva) přijímá gratulace. foto: Igor ZehlČTK

"Podle mínění komise se dopustil disciplinárního přestupku tím, že napadl protihráče v nepřerušené hře," vysvětlil výši trestu tiskový mluvčí komise Jaroslav Kolář. Podle něj jde o mírnější hranici trestu, který mohl Švancara dostat.

Důležitým momentem při posuzování jeho zákroku byl především názor delegáta utkání, který do zápisu uvedl, že Švancara měl být vyloučen. "Proto byl potrestán, jako kdyby viděl červenou kartu. Hráč se hájil tím, že šlo o neúmyslný zákrok, ale komise došla podle videa k závěru, že se napadení dopustil," uvedl Kolář.

Fotbalistu výše postihu zdrtila. "Takový trest jsem nečekal, protože to byl běžný souboj, kterých se za zápas odehraje plno. Samozřejmě jsem hrozně nešťastný, šest zápasů je strašně moc," řekl Švancara. "Já vím, co jsem udělal, co se stalo, ale Bohemians udělali vše pro to, abych nehrál. Je to pro mě dlouhá doba, hodně velká rána, ale musím se s tím nějak vyrovnat," dodal. Jeden zápas si již Švancara odpykal v souboji proti Slavii, protože komise mu zastavila činnost už minulý týden.

Verdikt disciplinární komise zklamal i funkcionáře Slovácka. "Je s podivem, že delegát utkání Bajer bezprostředně po utkání neměl k údajnému přestupku žádné připomínky. Následně po dvou dnech kvalifikovaně popsal situaci, kterou neviděli ani rozhodčí z bezprostřední blízkosti. Natož delegát ze stodvacetimetrové vzdálenosti," uvedl ředitel Slovácka Vladimír Krejčí.

Ten považuje za diskutabilní také argumenty Bohemians. "Ze tří vyražených zubů uvedených v zápise došlo nakonec k porušení lůžka jednoho zubu. I to napovídá, že argumenty o zranění hráče byly nedůvěryhodné a převládala v nich spíše hysterie," dodal Krejčí.

Podobný případ řešila disciplinární komise před třemi týdny, kdy vynesla nad Milanem Matulou z Teplic osmizápasový trest. Matula v utkání druhého kola s Plzní udeřil loktem domácího Petra Jiráčka a způsobil mu krvavé zranění hlavy.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat