Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Čeští fotbalisté poskočili v žebříčku reprezentací FIFA na 34. místo

Čeští fotbalisté poprvé trénovali na stadionu v německém Lipsku. foto: ČTK

Čeští fotbalisté se v červnovém vydání žebříčku reprezentací FIFA posunuli o dvě místa na 34. pozici a jsou nejvýše za poslední dva roky. Pořadí národních týmů nadále vévodí mistři světa Argentinci před poraženým finalistou předloňského šampionátu Francií, na třetí příčce zůstala Belgie. FIFA zveřejnila nové vydání žebříčku na svých internetových stránkách.
  11:01

Český tým v úterý prohrál ve svém prvním utkání na mistrovství Evropy s Portugalskem 1:2, výsledky z probíhajícího šampionátu v Německu se ale do žebříčku ještě nepromítly. Započítaly se do něj jen přípravné zápasy před startem turnaje, v nichž svěřenci Ivana Haška porazili Maltu 7:1 a Severní Makedonii 2:1.

Český celek tak nadále stoupá pořadím. Výše byl naposledy předloni v červnu, kdy mu ještě pod vedením tehdejšího trenéra Jaroslava Šilhavého patřilo 32. místo. V elitní třicítce naposledy figuroval v roce 2016.

Argentinci, kteří vedou žebříček od loňského dubna, zvýšili náskok a od Francie je dělí už více než 20 bodů. První změna v elitní desítce je na čtvrtém místě, kam poskočila Brazílie před Anglii, která v generálce na Euro utrpěla šokující domácí porážku s Islandem.

Od posledního vydání žebříčku v dubnu se odehrálo 187 mezistátních zápasů, největším „skokanem“ byla díky posunu o deset míst Libérie, za niž nastupuje slávistický záložník Oscar Dorley. Příští pořadí zveřejní FIFA 18. července, krátce po skončení Eura.

Autoři: ,