12. srpna 2011 12:26 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zemětřesení v Arsenalu. Tým nejspíš opustí Fabregas a Nasri

Radost Cesca Fabregase ještě v barvách Arsenalu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost Cesca Fabregase ještě v barvách Arsenalu. | foto: www.skysports.com

LONDÝN Španělský záložník Cesc Fábregas a francouzský fotbalista Samir Nasri chybí v nominaci Arsenalu na úvodní sobotní zápas nové sezony anglické ligy s Newcastlem. Trenér Arséne Wenger tak přiživil spekulace o jejich odchodu z klubu, v němž působí i Tomáš Rosický.

Podle serveru BBC se Arsenal už dohodl na přestupu Fábregase za 35 milionů liber (asi 969 milionů korun) do Barcelony, Nasri by měl odejít za 23 milionů do Manchesteru City. Wenger však transfery odmítl potvrdit. "Žádné novinky nemám. Až nějaké budou, slibuji, že je okamžitě oznámím," prohlásil francouzský kouč.

O ANGLICKÉM FOTBALE ČTĚTE TAKÉ

Wenger také smetl ze stolu spekulace, že by Fábregas odmítal nastoupit a chtěl si tak přestup do Barcelony vytrucovat. "Cesc nestávkuje. Není ani zraněný, jen není na zápas dostatečně fit. Dál bych to nechtěl rozebírat," prohlásil trenér s tím, že tým jako kapitán v prvním duelu nové sezony povede útočník Robin van Persie.

Nasri sice odehrál ve středeční přípravě Francie s Chile 65 minut, už na reprezentační sraz však odjel nemocný. "Ještě se úplně neuzdravil, a proto nehraje. Nic jiného za jeho absencí v nominaci není," uvedl kouč. "Myslím, že den před startem ligy není nejlepší chvíle pro spekulace o možných přestupech," dodal Wenger.

ČTK

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?