5. listopadu 2018 15:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Urážel Srby. Kvůli obavám z odvety proto Liverpool zakázal rodákovi z Kosova jet do Bělehradu

Za tuto provokaci na MS v Rusku hrozili fanoušci Crvené Zvezdy pomstou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Za tuto provokaci na MS v Rusku hrozili fanoušci Crvené Zvezdy pomstou. | foto: Reuters

LIVERPOOL Fotbalisté Liverpoolu se budou muset v úterním utkání Ligy mistrů na hřišti Crvené zvezdy Bělehrad obejít bez záložníka Xherdana Shaqiriho. Švýcarský reprezentant s kosovskými kořeny s týmem neodcestoval z politických důvodů.

Mezi Srby a kosovskými Albánci panují napjaté vztahy od rozdělení obou zemí v roce 2008. Liverpool raději nechal Shaqiriho doma, aby neriskoval případné problémy. 

Během letního mistrovství světa v Rusku totiž Shaqiri kontroverzně slavil svůj gól do sítě Srbska tak, že gestem znázornil orla na albánské vlajce. Odmítl sice, že šlo o politickou provokaci, od FIFA ale dostal pokutu.

Andre Pierre Gignac v souboji s Xherdanem Shaqirim
Euro 2016: Švýcarsko - Polsko (Xherdan Shaqiri střílí gól)

„Slyšeli jsme a četli jsme spekulace o tom, jakého přivítání by se Shaqirimu mohlo dostat. Ačkoli netušíme, co by se mohlo stát, chceme se stoprocentně soustředit jen na fotbal a nemyslet na nic jiného,“ řekl trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.

Srbsko odmítá i po deseti letech uznat nezávislost Kosova s populací 1,8 milionu obyvatel, z nichž většina je albánského původu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz