Zidane na hvězdy Realu platí. Bílý balet i podruhé vstřelil pět gólů

18:30aktualizováno  22:39
MADRID/PRAHA - Fotbalisté Realu Madrid i v druhém zápase pod vedením Zinedina Zidaneho nastříleli pět gólů a ve 20. kole španělské ligy porazili Sporting Gijón 5:1. Ještě o jednu branku více dala Barcelona, která deklasovala Bilbao 6:0. Hattrickem k jasné výhře přispěl Luis Suárez. První v tabulce je stále Atlético, které zvítězilo na hřišti Las Palmas 3:0.

Real pod Zinedinem Zidanem opět vyhrál o pět branek. foto: Reuters

Fotbalová nádhera. Útočník Valencie Negredo se trefil téměř z poloviny hřiště

Real sehrál skvěle první poločas. V sedmé minutě po rohu skóroval Gareth Bale, pro kterého to byl již sedmý zásah hlavou v této sezoně.

Po dalších pěti minutách domácí vedli o tři branky. Pěknou střelou z otočky se prosadil Cristiano Ronaldo, Karim Benzema se trefil akrobatickým pokusem. Real tři góly během úvodních 12 minut nastřílel naposledy v lednu 1956.

Zidaneovým svěřencům ale tři branky nestačily, ještě do přestávky se opět prosadili Ronaldo a Benzema. Jediným střelcem po přestávce byl hostující Isma López, který zaznamenal čestný úspěch Gijónu.

Zinedine Zidane posílá na hřiště Jamese Rodrígueze
Zinedine Zidane na lavičce Realu Madrid.

Barcelona zahájila kanonádu ve čtvrté minutě, kdy Suáreze ve vápně fauloval brankář Iraizoz a Lionel Messi proměnil penaltu.

Výsledky 20. kola:

San Sebastian - La Coruňa 1:1 (75. Prieto z pen. - 26. Alberto)

Valencie - Vallecano 2:2 (55. Negredo, 88. Alcácer - 15. Jozabed, 69. D. Llorente)

Real Madrid - Sporting Gijón 5:1 (9. a 18. Ronaldo, 12. a 41. Benzema, 7. Bale - 62. Isma)

Getafe - Espaňol Barcelona 3:1 (29. Léon, 37. Sarabia, 90.+4 Moi Gómez - 26. Hernán Pérez)

Las Palmas - Atlético Madrid 0:3 (68. a 89 Griezmann, 17. Filipe Luís)

FC Barcelona - Bilbao 6:0 (47., 69. a 82. L. Suárez, 7. Messi z pen., 31. Neymar, 62. Rakitič)

Iraizoz navíc viděl červenou kartu, Bilbao tak muselo odehrát přes 80 minut pouze v deseti. A Barcelona si hru proti oslabenému soupeři vychutnávala, soupeři prakticky nepůjčovala míč a měla spoustu šancí.

Ještě do poločasu skóre navýšil Neymar, chvíli po přestávce se trefil i Luis Suárez. Čtvrtý gól přidal Ivan Rakitič, po něm se ovšem dvakrát trefil opět Suárez a završil hattrick.

Uruguayský útočník dal v této sezoně 29 soutěžních branek ve stejném počtu zápasů - žádný hráč z pěti největších evropských lig jich nemá více.

O vítězství Atlética se postarali Filipe Luís a dvěma zásahy Antoine Greizmann. Lídr soutěže vyhrál počtvrté v řadě a během této série ani jednou neinkasoval.