17. listopadu 2008 0:31 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Žilina před Slávií koncertovala

rnavský brankář Ivica Kralj inkasoval pět gólů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy rnavský brankář Ivica Kralj inkasoval pět gólů. | foto: ČTK

ŽILINA Fotbalisté Žiliny si před čtvrtečním zápasem Poháru UEFA s pražskou Slavií s chutí zastříleli v 16. kole slovenské ligy, v němž deklasovali Trnavu 5:1.

Dvěma góly k jasné výhře přispěli český útočník Emil Rilke a Brazilec Adauto, podruhé během posledních dvou zápasů se trefil i český stoper Ondřej Šourek. Od ještě větší blamáže uchránil hosty srbský brankář Kralj, který chytil několik velkých šancí včetně penalty.

Rilke se prosadil dvakrát již během první půle, když přihrávky Ježe a Adauta vždy zblízka doklepl do prázdné branky. Krátce po změně stran pak hlavou po Ježově centru zvýšil Šourek. Bývalý slávistický útočník Adauto pak dvěma góly skóre završil. Na jeho druhém zásahu měl opět zásluhu záložník Jež, který si připsal celkem tři asistence. Svůj výkon mohl v závěru korunovat gólem, ale neproměnil penaltu.

Trenér Žiliny Dušan Radolský dal důvěru sestavě: Perniš - Pekarík, Šourek, Vomáčka, Tesák - Štrba (87. Piaček) - Rilke (80. Leitner), Pečalka, Jež - Adauto (76. Štyvar), Karoglan.

Uruguayský útočník Luis Suárez byl hlavní hvězdou fotbalistů Ajaxu Amsterodam při jasném vítězství 4:1 nad úřadujícím nizozemským mistrem PSV Eindhoven. K šesté výhře Ajaxu za sebou pomohl dvěma góly a asistencí u branky Sulejmaniho. V nastaveném čase přidal čtvrtý zásah Suárezův náhradník Leonardo.

Svěřenci trenéra Marka van Bastena se díky zisku tří bodů posunuli do čela tabulky o skóre před Bredu. Dosud vedoucí Alkmaar totiž jen remizoval s Arnhemem a propadl se na čtvrté místo. Aston Villa si vyšlápla na Arsenal. Výborného výsledku dosáhla o víkendu Aston Villa, když si odvezla tři body z Emirates Stadium, kde porazila 2:0 Arsenal. Hamburk neudržel poločasové vedení na hřišti Herthy Berlín a prohrál 1:2.