26. srpna 2010 11:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Žilina vymazala pýchu českého fotbalu, píše slovenský tisk

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Sparta - Žilina (radost slovenského týmu). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - Žilina (radost slovenského týmu). | foto: ČTK

ŽILINA Fotbalisté Žiliny si za postup přes pražskou Spartu do základní skupiny Ligy mistrů vysloužili poklonu slovenského tisku. Chválu sklízí hlavně gambijský útočník Momodou Ceesay, který si za svou akrobatickou gólovou střelu ve středečním odvetném utkání vysloužil přezdívku "Čaroděj".

"Hluboká poklona až na zem. Vítězství zařídil čaroděj Ceesay," napsal deník Šport. Podle něho Žilina zvládla odvetu se Spartou hlavně zásluhou "výborného kolektivního výkonu, který zabránil Spartě skórovat. "A když gambijský míčový kouzelník Ceesay znovu předvedl neuvěřitelný gólový tah, přišla další výhra". Ceesay skóroval už v prvním zápase na Letné a ve středu se trefil jako jediný z hráčů.

Čtěte také

Žilinští fotbalisté po účasti reprezentace na mistrovství světa v JAR znovu rozveselili slovenské fanoušky. "Fotbalová fiesta znovu zavítala na Slovensko," hlásá Šport. "Žilina to zvládla, Sparta na kolenou!," zní titulek deníku Pravda.

"Sen se stal realitou. Žilina je mezi elitou. Suverénním způsobem vyřadila pražský tým, který nedokázal skórovat ani z nejvyloženějších šancí, dokonce ani z přísné penalty," zhodnotil Nový čas.

Podle slovenských Hospodářských novin Žilina Spartu "vymazala". "Pýcha Čechů? Bída! Slovenský mistr dominoval po většinu souboje s nejslavnějším klubem západních sousedů a pýchou českého fotbalu," uvedl list.

ČTK
  • 3Diskuse

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova
Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát rozvedené samoživitelky tří dětí by vydal na několikadílný román. Ačkoliv poslední rok nebyl pro paní Janu jednoduchý, potkalo ji i štěstí splnil se jí její velký sen. V soutěži společnosti Wüstenrot totiž vyhrála hlavní cenu – novou kuchyni v hodnotě 150 000 Kč. Konečně to tedy vypadá, že už se blýská na lepší časy. A že to bylo potřeba…