4. června 2011 22:44 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Žižkov chystá vyhřívaný trávník a brzy doplatit dluhy

Viktoria Žižkov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Viktoria Žižkov. | foto: ČTK

PRAHA Prezident žižkovských fotbalistů Luděk Vinš je přesvědčen o tom, že Viktoria dostane licenci pro příští ligovou sezonu a po dnešním postupu z druhé nejvyšší soutěže bude moci hrát mezi elitou.

Pražský klub, který dlužil hráčům v průběhu jara výplaty za několik měsíců, je podle něj z nejhorších finančních potíží venku a fotbalistům nejpozději po příchodu z dovolených doplatí veškeré závazky. Během letní pauzy splní Žižkov také podmínku v podobě instalace vyhřívaného trávníku.

"Ještě jsme licenci nedostali, doplňujeme některé údaje. Tak, jak jsem to pochopil, tak dnešní licenční komise požaduje poslední věc, to znamená, jak to bude s vyhřívaným trávníkem. A my jsme řekli, že ano. Budeme žádat o to, abychom hráli první dvě kola pokud možno venku, abychom stačili udělat celou výměnu trávníku a i položení toho vyhřívání," řekl novinářům žižkovský prezident.

Klub už má podle něj připravené řešení, aby vše zvládl. "Smluvně už to máme zajištěné a finančně zčásti taky. Musíme dát vše dohromady, abychom to doplatili. Ale myslím, že to zvládneme," mínil Vinš. Instalace vyhřívání by podle něj měla vyjít asi na dvanáct až patnáct milionů korun.

Viktoria ale měla v minulých měsících také velké finanční problémy, podle Vinše především vinou vleklého arbitrážního sporu s Baníkem Ostrava.

"Opravdu jsme dlužili hráčům. Není žádným tajemstvím, čím to bylo vyvolané. To, jak spor dopadl, nám všechno zkomplikovalo. Nemohli jsme dostát svým závazkům, hráči nedostávali pravidelně výplaty, museli jsme platit penále a zbytečně nám narůstaly výdaje," řekl Vinš.

Nyní už se podle něj situace lepší. "První peníze jsme začali vyplácet včera, příští týden mají hráči slíbené další částky. Asi nezvládneme všechno vyplatit do jejich odchodu na dovolenou, ale až se vrátí z dovolené, všechno budou mít doplacené," prohlásil Vinš.

"Máme zaplacené závazky ke konci minulého roku"
Žižkov má navíc podle něj vyrovnané závazky k 31. prosinci minulého roku, takže mu nehrozí, že by kvůli dluhům nedostal licenci. "I tak chce ale licenční komise vědět, jak to budeme řešit. Takže jsme předkládali, jak máme zajištěné finanční prostředky," řekl Vinš.

Viktoria vstupovala do sezony s o polovinu nižším rozpočtem oproti té předešlé, ve které se jí nepodařil okamžitý návrat do ligy. Pražané výrazně omladili kádr a angažovali nového kouče Martina Pulpita. "Myslím, že v té sezoně předtím jsme postupu věřili víc. Vzhledem k tomu, jak se obměnil kádr, jsme byli opatrní. Trenéru Pulpitovi a sportovnímu řediteli Rývovi se podařil velký kus práce," ocenil Vinš své klubové spolupracovníky.

Pulpit má na Žižkově smlouvu ještě na jeden rok a chystá se na druhé prvoligové angažmá v kariéře v roli hlavního kouče. Kádr podle něj bude potřeba doplnit. "Budeme muset doplnit tým minimálně o jednoho hráče do každé řady, někde možná i o dva. Chci mít v mužstvu pracovité hráče, kteří v kritických situacích dávají vše ve prospěch kolektivu," dodal Pulpit.

Viktoria podle něj půjde do sezony s rozpočtem kolem 35 milionů korun, uplynulou sezonu ho měla asi o 15 milionů nižší.

ČTK

Finanční úřad pro Liberecký kraj
vrchní referent/rada v Oddělení vymáhacím

Finanční úřad pro Liberecký kraj
Liberecký kraj
nabízený plat: 19 760 - 29 740 Kč