13. června 2011 19:31 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Žižkov i Dukla dostaly prvoligovou licenci

Dukla slaví postup do nejvyšší fotbalové soutěže. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dukla slaví postup do nejvyšší fotbalové soutěže. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Fotbalové kluby Dukly Praha a Viktorie Žižkov, které postoupily ze druhé ligy do elitní soutěže, dostaly licenci pro příští ročník Gambrinus ligy. Naopak Bohemians Praha podmínky pro udělení licence pro druhou ligu nesplnili. Střížkovský klub, který suverénně vyhrál Českou fotbalovou ligu, má možnost se odvolat k Licenčnímu tribunálu.

Fotbalové kluby Dukly Praha a Viktorie Žižkov, které postoupily ze druhé ligy do elitní soutěže, dostaly licenci pro příští ročník Gambrinus ligy. Naopak Bohemians Praha podmínky pro udělení licence pro druhou ligu nesplnili. Střížkovský klub, který suverénně vyhrál Českou fotbalovou ligu, má možnost se odvolat k Licenčnímu tribunálu.

Dukla a Viktorie se ani nemusí stěhovat ze svých stadionů, ale musí je vybavit vyhřívaným trávníkem. Rekonstrukce Julisky musí být hotová do půlky října, zato fotbalový stánek na Žižkově už do 15. srpna. "Oba kluby předložily smlouvy, kterými garantují, že bude vybudováno to, co není - tedy vyhřívání," prohlásil ČTK předseda licenční komise ČMFS Bohuslav Pavlík.

Bohemians Praha ani letos neuspěli se žádostí o udělení licence. Loni byli kvůli nesplacené šestimilionové pokutě od disciplinární komise vyřazeni z profesionálních soutěží, letos doplatili na jiný problém. "Nedodali potřebné účetní výkazy," řekl LN předseda licenční komise Bohuslav Pavlík. Klub se může odvolat k licenčnímu tribunálu, u něhož koncem května uspěly Slavia a Ústí nad Labem.

Ve druhé lize momentálně nemá licenci jistou pět ze šestnácti klubů. Kromě Bohemians Praha jde ještě o Vlašim, Most, Znojmo a Varnsdorf.

Lidovky.cz, Lidové noviny

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.