26. října 2008 17:11 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Žižkov je po prohře v Kladně poslední

David Lafata z Jablonce a Michal Doležal z Teplic.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Lafata z Jablonce a Michal Doležal z Teplic. | foto: ČTK

Fotbalisté Kladna porazili v 11. ligovém kole Viktorii Žižkov 1:0 a poslali Pražany na dno tabulky. Středočeši se posunuli na 14. místo před Zlín. O vítězství rozhodl v houstnoucí mlze třináct minut před koncem domácí svou premiérovou ligovou brankou Zoubele.

Posedmé za sebou dnes bodovaly České Budějovice, které remizovaly v Brně 1:1. Jihočeši během své série bez porážky získali devět bodů za jedno vítězství a šest nerozhodných výsledků. Domácí sice díky zásahu kapitána Trousila vedli od dvanácté minuty, ale Žižka ve druhé minutě nastavení dokázal vyrovnat.

Tři body po dlouhé době vybojovaly Teplice, ty dokázaly využít slabší formy, ve které se nyní nachází Jablonec a zvítězit na jeho hřišti brankami Mareše a Mahmutoviče. Domácí hráli od 12. minuty bez vyloučeného Homoly.

Hráči Plzně ukončili devítizápasové čekání na výhru, když zvítězili v dnešním utkání 11. ligového kola na půdě Bohemians Praha 2:0. Brzkého vyloučení domácího Demetera využil ještě do poločasu hostující kapitán Horváth, pojišťující trefu přidal po změně stran střídající Mlika. Premiérové výhry se tak ve druhém zápase na plzeňské lavičce dočkal i kouč Pavel Vrba.

Výsledky:
FK Baumit Jablonec - FK Teplice 0:2 (0:0)
Branka: 71. Mareš, 90+2. Mahmutovič. Rozhodčí: Matějek - Filípek, Santarius. ŽK: Klapka - Mareš. ČK: 12. Homola (Jablonec). Diváci: 2625.

1. FC Brno - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (1:0)
Branky: 12. Trousil - 90.+2 Žižka. Rozhodčí: Adámek - Chytil, Košec. ŽK: Čoupek (Brno). Diváci: 3050.

SK Kladno - Viktoria Žižkov 1:0 (0:0)
Branka: 77. Zoubele. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Marek. ŽK: Gross, Strnad - Pilař, Štastný. Diváci: 2145.

Bohemians Praha - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
Branky: 41. Horváth, 77. Mlika. Rozhodčí: Jílek - Pelikán, M. Urban. ŽK: Obermajer, Lencevič, Turtenwald - Petržela. ČK: 33. Demeter (Bohemians). Diváci: 2178.