10. července 2008 16:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Žižkov získal Vozábala

Vozábal v dresu Budějovic.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vozábal v dresu Budějovic. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisté Viktorie Žižkov přivítají ve svých řadách výraznou posilu v podobě Martina Vozábala. Tvořivý záložník přichází na přestup z Českých Budějovic. Jihočeský klub to potvrdil na svých internetových stránkách. "Je to skutečně tak. Martin Vozábal se stal hráčem Žižkova a nastupuje přípravu v tamním klubu," uvedl sekretář Českých Budějovic Milan Čadek.

Devětadvacetiletý Vozábal dosud odehrál 210 ligových zápasů, z toho 174 v dresu českobudějovického klubu. V první lize rovněž hájil barvy Slavie Praha, Slovácka a Mostu.


Na kontě má i jedno zahraniční angažmá, ale v řeckém Xanthi strávil jen jednu sezonu a odehrál 12 zápasů. V mládežnických kategoriích nastupoval i za reprezentaci, s kterou se podíval na olympijské hry v Sydney. O jeho angažování v posledních týdnech stálo hned několik prvoligových celků, nakonec po několikadenních jednáních zamířil na Žižkov. Desátý celek uplynulého ročníku je momentálně na soustředění na Slovensku, kde by se měl
Vozábal k týmu připojit.


Pro Žižkov jde již o druhou zkušenou posilu do zálohy. Na konci června se vedení pražského klubu podařilo získat Patrika Gedeona. Oba by se měli pokusit zacelit mezeru po Ondřeji Kušnírovi, který přestoupil do Sparty.

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.