Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Žižkov získal Vozábala

Sport

  16:04
PRAHA - Fotbalisté Viktorie Žižkov přivítají ve svých řadách výraznou posilu v podobě Martina Vozábala. Tvořivý záložník přichází na přestup z Českých Budějovic. Jihočeský klub to potvrdil na svých internetových stránkách. "Je to skutečně tak. Martin Vozábal se stal hráčem Žižkova a nastupuje přípravu v tamním klubu," uvedl sekretář Českých Budějovic Milan Čadek.

Vozábal v dresu Budějovic. foto: ČTK

Devětadvacetiletý Vozábal dosud odehrál 210 ligových zápasů, z toho 174 v dresu českobudějovického klubu. V první lize rovněž hájil barvy Slavie Praha, Slovácka a Mostu.


Na kontě má i jedno zahraniční angažmá, ale v řeckém Xanthi strávil jen jednu sezonu a odehrál 12 zápasů. V mládežnických kategoriích nastupoval i za reprezentaci, s kterou se podíval na olympijské hry v Sydney. O jeho angažování v posledních týdnech stálo hned několik prvoligových celků, nakonec po několikadenních jednáních zamířil na Žižkov. Desátý celek uplynulého ročníku je momentálně na soustředění na Slovensku, kde by se měl
Vozábal k týmu připojit.


Pro Žižkov jde již o druhou zkušenou posilu do zálohy. Na konci června se vedení pražského klubu podařilo získat Patrika Gedeona. Oba by se měli pokusit zacelit mezeru po Ondřeji Kušnírovi, který přestoupil do Sparty.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...