4. října 2008 21:52 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zlín zlomil krizi a porazili Plzeň 2:0

Domácí Zlín se raduje z druhé branky.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Domácí Zlín se raduje z druhé branky. | foto: ČTK

ZLÍN Fotbalisté Zlína se dostali z vleklé krize a pod provizorním vedením sportovního ředitele klubu Ladislava Mináře, který dočasně nahradil odvolaného kouče Josefa Mazuru, dosáhli druhého vítězství. Poprvé v sezoně dali více než jednu branku.

"Na zápase bylo znát, že hrají dva týmy, které nejsou v pohodě," uvedl Minář, který vsadil na taktiku s jednoduchou hrou, která eliminovala sílu soupeře ve středu pole. "Na hrot útoku jsme nasadili záměrně dva vysoké útočníky Baču a Kroupu, kteří se obtížně brání. V prvním poločase byl náš výkon dobrý. Po změně stran jsme se ale začali strachovat o výsledek a naše nervozita ještě stoupla po vyloučení Limberského, kdy jsme získali početní převahu. Naštěstí jsme v závěru přidali druhý gól. Mohu být spokojen jen se třemi získanými body, kvalita našemu výkonu chyběla," řekl Minář.

Plzeň si vítězství užila poprvé a naposledy v prvním kole, kdy porazila Žižkov 3:2. Nad trenérem Jaroslavem šilhavým se po dnešní porážce vznáší hrozba odvolání. Kouč byl však navzdory prohře spokojen s výkonem svých svěřenců. "Tentokrát naší hře nechybělo oproti předcházejícím zápasům nasazení a bojovnost. V prvním poločase se hrál oboustranně útočný fotbal, Zlín jednu ze svých šancí proměnil. Ve druhém poločase jsme už byli lepším týmem. Možnost vyrovnat nám zkomplikovalo vyloučení Limberského. Šli jsme do rizika, začali hrát na tři obránce a v závěru po brejku do otevřené obrany jsme inkasovali druhý gól," uvedl Šilhavý.

Po domácí prohře s Ostravou dostali plzeňští fotbalisté podmíněné pokuty, které mohl smazat úspěch ve Zlíně. "Nyní se pokuty změnily v nepodmíněné. Pokuta se týká i mé osoby," řekl Šilhavý.

Výsledek:
FC Tescoma Zlín - FC Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)
Branky: 28. Bača, 90. Žůrek. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Santarius. ŽK: Zúbek, Bača, Žůrek, Malcharek - Trapp, Rada. ČK: 70. Limberský (Plzeň).

ČTK