Zlínští byli blízko minimálně bodu, nakonec ale v Plzni prohráli. Trefil se Krmenčík

21:01
Plzeň - Fotbalisté mistrovské Plzně v první lize doma porazili Zlín 1:0 gólem Michaela Krmenčíka ze 77. minuty a zvítězili i ve čtvrtém kole. Souboj bývalých reprezentačních trenérů Pavla Vrby a Michala Bílka tak ovládl domácí kouč, jehož tým v tabulce zůstal druhý o skóre za pražskou Slavií. Viktoria potřetí za sebou vyhrála výsledkem 1:0, Fastav poprvé v novém ročníku nebodoval.

Viktoria Plzeň vs. Fastav Zlín: domácí útočník Michael Krmenčík slaví vítěznou branku. foto: ČTK

Plzeň začala aktivněji a po několika náznacích si v sedmé minutě vytvořila i první větší šanci - Čermák dostal před šestnáctkou prostor ke střele, ale těsně minul branku. O chvíli později Čermák nepřesně i hlavičkoval. Zlínští se postupem času ještě hlouběji zatáhli a nenechávali soupeři prakticky žádný prostor. Domácí sice drželi míč, ale do zakončení se moc nedostávali.

Viktoria Plzeň - Fastav Zlín 1:0 (0:0)

• Branka: 77. Krmenčík. Rozhodčí: Zelinka - Melichar, Kotalík. ŽK: Kopic - Hnaníček, Džafič, Matejov, Bačo. ČK: 90.+1 Kopic. Diváci: 10.102.
  • Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hubník, Pernica, Limberský - Hořava (57. Procházka), Hrošovský - Zeman (84. Petržela), Čermák (67. Chorý), Kopic - Krmenčík. Trenér: Vrba.
  • Zlín: Dostál - Hnaníček (87. Bačo), Buchta, Gajič - Podio - Matejov, Traoré, Hronek (82. Slaměna), Bartošák - Beauguel, Džafič (82. Jakubov). Trenér: Bílek.

Až krátce před pauzou přestřelili Hrošovský i Limberský. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Podiovu tvrdou ránu s problémy vytěsnil Kozáčik a slovenský brankář o chvíli později chytil i Džafičův přízemní pokus. Komplikace pro Plzeň přišla v 57. minutě, kdy ze hřiště odkulhal záložník Hořava a vystřídal ho Procházka.

Slovenská letní posila hned po příchodu na hřiště z dálky vyzkoušela pozornost brankáře Dostála. Po hodině hry se Krmenčík položil do Zemanova centru a míč z jeho hlavičky obloučkem dopadl na břevno zlínské branky. Plzeň stupňovala tlak a po rohu vypálil vedle Pernica.

V 77. minutě Viktoria otevřela skóre. Procházkův centr vyboxoval Dostál jen před sebe a Krmenčík míč pohotově poslal do branky. Reprezentační útočník dal třetí ligový gól v sezoně. Hronek mohl vzápětí odpovědět, ale Kozáčik jeho střelu vytáhnul na tyčku.

Osamocený Buchta poté hlavičkoval těsně nad branku. Plzeň v závěru těsný náskok udržela, přestože v nastavení byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Kopic. Těsně před koncem v oslabení mohl přidat pojistku Krmenčík, jenže po úniku obloučkem minul branku.