Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Změní Suárez působiště? O hříšníka má velký zájem Barcelona

Sport

  11:48
PRAHA - Fotbalista Luis Suárez do listopadu nemůže hrát ani trénovat v Liverpoolu, kterému patří. Možná, že už za slavný anglický klub trénovat a hrát nebude nikdy. O sedmadvacetiletého útočníka má velký zájem Barcelona, která začíná jednat o jeho přestupu.

Radující se Luis Suaréz. foto: Reuters

Luis Suárez se po týdnu zapírání přiznal k tomu, že na mistrovství světa v zápase s Itálii protivníka Chielliniho kousl a omluvil se.

Udělal to ve chvíli, kdy už dávno znal nekompromisní trest od disciplinární komise FIFA. Jeho omluva by se obešla bez povšimnutí, kdyby ho za kajícná slova nepochválila Barcelona, která o něj v poslední době měla velký zájem.

"Suárez předvedl, že je dostatečně pokorný, aby uznal chybu, což je velmi důležité. Omluvil se lidem, které poškodil během fotbalového festivalu. V téhle situaci udělal nejlepší možnou věc," prohlásil sportovní ředitel katalánského klubu Andoni Zubizarreta.

Co by normálně bylo Barceloně do Suárezovy omluvy? Jak píše BBC, zástupci Barcelony a Liverpoolu se sejdou v Anglii, aby projednali možný přestup.

Suárez má v Liverpoolu smlouvu do léta 2018, ale kvůli excesu, který v jeho kariéře nebyl prvním, má zastavenou činnost na čtyři měsíce. K tomu nesmí v následujících devíti zápasech reprezentovat Uruguay.

Zdá se, že Barceloně trest ani pošramocená pověst fotbalisty nevadí. Získá vynikajícího útočníka. Liverpool sice ztratí nejlepšího střelce a klíčového hráče, ale dvoumiliardové odstupné, které Barcelona nabízí, také není k zahození. Součástí přestupu může být i příchod chilského útočníka Alexise Sáncheze.

Suárez se netají tím, že by uvítal přestup do Španělska, zvlášť do Barcelony. "Každý ví, že Luis je skvělý hráč. Může nastupovat na jakémkoli místě v útoku, ale stejně tak každý ví, že je pořád hráčem Liverpoolu," upozornil Zubizarreta.

Barcelona během světového šampionátu přivedla chorvatského záložníka Ivana Rakitiče z FC Sevilla, který už v klubu podstoupil zdravotní testy. Pak na tiskové konferenci mluvil i o Suárezovi.

"Když se před celým světem omluvil, ukazuje to, že má charakter. Ne každý člověk by přiznal, že udělal něco tak hloupého. Bez ohledu, jestli do Barcelony přijde nebo ne, je jeho kvalita nezpochybnitelná," prohlásil Rakitič.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!