Zmrhalův remízový debut. Navrátilec do české ligy odehrál poločas, Boleslav remizovala s Olomoucí

Jaromír Zmrhal se vrátil do české ligy. foto: ČTK

Aktualizováno
Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v dohrávce 17. kola první ligy s Olomoucí 1:1. Středočeši čekají na výhru v nejvyšší soutěži už devět zápasů a zůstali na první sestupové pozici. Domácí vedli od 16. minuty zásluhou Tomáše Ladry. Vzápětí olomoucký záložník David Houska neproměnil penaltu. V 82. minutě se ale jeho spoluhráč Pablo González z dalšího pokutového kopu nemýlil. Sigma se posunula na šesté místo. Duel se měl původně odehrát v pátek, kvůli zasněženému hřišti ale musel být odložen.
  17:14aktualizováno  19:08

„Nebylo to jednoduché utkání. Olomouc je nebezpečná směrem dopředu. Ze zápasů, co jsme viděli, se nám to jenom potvrdilo. Bohužel jsme udělali dvě hloupé chyby při penaltových zákrocích, přestože jsme na to hráče upozorňovali,“ řekl na tiskové konferenci domácí trenér Karel Jarolím, který po návratu na střídačku Středočechů nevyhrál ani v sedmém ligovém duelu.

Hosté začali aktivně a v šesté minutě Hála vyslal přízemní střelu na Diviše. Vzápětí domácí kapitán Matějovský fauloval Housku a dostal žlutou kartu. Hrozilo mu i vyloučení, jelikož sudí Denev si šel situaci prohlédnout na videu, zůstal ale u původního verdiktu.

Hanáci pokračovali v neproměňování šancí. Gonzáleze nejprve vychytal Diviš a Nešpor z dorážky zamířil vedle. Poté Nešpor před brankou nedosáhl na Gonzálezovu přihrávku.

Do vedení tak šli paradoxně domácí v 16. minutě. Škoda se zbavil Poulola a přihrál Ladrovi, který překonal vyběhnutého Mandouse.

Jaromír Zmrhal v utkání proti Juventusu.
Fotbalisté Slavie se radují z branky Jaromíra Zmrhala

O necelé dvě minuty později domácí stoper Šimek strčil ve vápně do Gonzáleze a Hanáci dostali možnost vyrovnat z pokutového kopu. Jenže Houskovu střelu Diviš vyrazil. „Chtěl jsem si penaltu kopnout, ale David řekl to samé, tak jsem ustoupil. Bylo by to kočkování na písku a to nemám rád,“ prohlásil Nešpor. Ve zbytku úvodního dějství příležitostí ubylo.

Do druhého poločasu naskočil do hry poprvé za Středočechy záložník Zmrhal, který v pondělí přišel na hostování z druholigové italské Brescie. „Jsem rád, že jsme dostal možnost takhle narychlo. Začátek byl pro mě těžší, dlouho jsem nehrál. Postupně jsem se do toho dostal. Škoda, že jsme nezískali tři body. Užil bych si to víc,“ uvedl Zmrhal.

Jeho spoluhráč Malinský napálil z úhlu tyč. Na druhé straně Křapka hlavou „namazal“ míč Hálovi, který ale z šestnáctky přestřelil.

V 72. minutě střídající Drchal nahrál před branku a olomoucký kapitán Hubník si dal málem vlastní gól. Mandous ale balon vykopl.

O devět minut později Janošek stáhl za dres Chytila a rozhodčí Denev odpískal druhou penaltu pro Olomouc. Tentokrát se jí ujal González, který poslal Diviše na druhou stranu a vyrovnal.

Mladá Boleslav doma v lize nezvítězila popáté za sebou. Sigma venku v soutěži naplno nebodovala pošesté v řadě a s osmi nerozhodnými výsledky je „remízovým králem“ ligy.

„Paradoxně můžeme být šťastní, že jsme vyrovnali, ale jsme i zklamaní, že jsme ze zápasu nevytěžili víc. Podařilo se nám vyrovnat, ale je z toho bohužel jenom remíza. Mohli jsme tady získat víc,“ konstatoval olomoucký kouč Radoslav Látal.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 1:1 (1:0)

Branky: 16. Ladra - 82. González z pen. Rozhodčí: Denev - Hájek, Dohnálek - Franěk (video). ŽK: Matějovský, Šimek, Křapka, Dancák, Janošek - Hála, Nešpor, Poulolo. Bez diváků.

Sestavy: M. Boleslav: Diviš - Douděra, Šimek, Křapka, Mazáň (46. Zmrhal) - Dancák, Matějovský (72. Janošek) - Malinský (84. Budínský), Ladra, Preisler (60. Jakub Klíma) - Škoda (71. Drchal). Trenér: Jarolím.

Olomouc: Mandous - Sladký (74. Chytil), Hubník, Poulolo, Vepřek - González (90.+1 Štěrba), Greššák, Houska (46. Zahradníček), Daněk (90.+2 Zmrzlý), Hála (74. Yunis) - Nešpor. Trenér: Radoslav Látal.