2. května 2014 11:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Znojmo otočilo: fotbalu dá na stadion 29 milionů. Odvrátí sestup?

Fotbalisté Znojma slaví postup do 1. ligy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Znojma slaví postup do 1. ligy. | foto: MAFRA - Anna Vavríková

ZNOJMO O obou sestupujících z Gambrinus ligy se možná přeci jen rozhodne na hřišti a ne na svazu. Znojemská radnice dá totiž 29 milionů korun na opravu fotbalového stadionu. O zbylých zhruba 70 milionů korun, které jsou potřeba k celkové rekonstrukci, město požádalo ministerstvo školství. V pátek to řekl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Oprava stadionu je pro prvoligové znojemské fotbalisty klíčová. Pokud se neuskuteční, sestoupí tým z nejvyšší soutěže.

Fotbalisté stále věří, že se řešení najde. Oprava má stát necelých 100 milionů korun. "Stadion chceme zrekonstruovat nezávisle na fotbalistech pro mládež, atlety a další sportovce. Pokud se to podaří, budou jej využívat i fotbalisté," uvedl Gabrhel.

Město vynaloží z vlastních zdrojů 29 milionů korun a bude se snažit o podporu kraje, který by mohl jeho náklady snížit. "Ministerstvo jsme požádali o dotaci 70 milionů korun, ale zatím nevíme rozhodnutí ani dobu, kdy nám výsledek sdělí," řekl Gabrhel.

Jak již dříve informovala ČTK, ministerstvo má rozhodnout během května. "Žádost posoudí Národní komise pro sport složená z odborníků na sport," sdělila mluvčí ministerstva Klára Bílá. Stadion přitom musí být zrekonstruovaný do konce června, jinak fotbalisté o první ligu přijdou a ještě zaplatí třímilionovou pokutu.

Deadline přestavby: 30. červen

"Sami jsme se o rekonstrukci stadionu snažili, ale neuspěli jsme. Je to pro nás problém, ale stále věříme, že se řešení najde," uvedl pro ČTK prezident znojemského klubu Ota Kohoutek. I když je Znojmo nyní na sestupových příčkách, soutěž chce udržet. "Sestupem je ohroženo více týmů, které budou bojovat o záchranu. Na hřišti dáme o boje za záchranu všechno. Na ostatní věci už nemáme vliv," poznamenal Kohoutek.

Podle něj je problematický termín dokončení rekonstrukce stadionu 30. června. "Pokud najdeme řešení na opravu, myslím si, že termín nestíháme. Kdybychom ale dostali povolení jej posunout, uvítali bychom to," dodal Kohoutek.

Znojemští fotbalisté dostali pro letošní sezonu výjimku. Domácí zápasy hrají na stadionu brněnské Zbrojovky s tím, že pro příští ročník již budou mít opravený vlastní stadion. Čtyři kola před koncem soutěže okupuje tým sestupové předposlední místo se ztrátou jednoho bodu na třináctý a čtrnáctý celek.

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Željko Obradovič. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Željko Obradovič. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Željko Obradovič. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...