Znojmo si zajistilo první ligu. Má však problém se stadionem

19:00
ZNOJMO - Fotbalisté Znojma poprvé ve své historii postoupili do první ligy. Jihomoravané v dnešním utkání 29. kola druhé ligy porazili doma Most 3:0 a dvě kola před koncem soutěže mají jistotu, že neskončí v tabulce hůře než druzí. Znojemští však zatím nevědí, kde budou nejvyšší soutěž hrát, neboť jejich stadion nesplňuje prvoligové parametry.

Bude Bohemians 1905 druhým postupujícím? foto: ČTK

Znojmu stačila k definitivě postupu i remíza, tým trenéra Leoše Kalvody se ale v posledním domácím utkání sezony rozloučil s fanoušky vítězstvím. Most bojující o záchranu favoritovi vzdoroval celou první půli a ve 33. minutě měl dokonce blízko k vedoucí trefě. Domácího gólmana Hrubého zachránila po standardní situaci branková konstrukce.

Do druhé půle vstoupilo Znojmo mnohem aktivněji a brzy se dočkalo odměny v podobě vítězného gólu. V 52. minutě se po centru prosadil hlavou Heinz a připsal si osmý gól v desátém utkání za Znojmo.

Klub výjimku kvůli stadionu nedostal

Domácí se uklidnili a za dvanáct minut přidali druhý gól. Po Heinzově centru přiťukl Mudra míč k Lackovi a ten překonal Belaně. Stejný hráč pak v 86. minutě svým druhým zásahem v utkání zpečetil znojemský postup a po závěrečném hvizdu mohl se spoluhráči začít s oslavami.

Znojemští nyní musejí vyřešit hlavně to, kde první ligu hrát. Jejich stadion totiž nesplňuje podmínky pro nejvyšší soutěž a Ligové shromáždění zamítlo žádost klubu o udělení výjimky. Znojmo ale o výjimku požádalo znovu.