19. dubna 2019 17:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zrušená karta pro Hušbauera. Fotbalová asociace se vrátila k nesmyslnému rozhodnutí z derby

Rozhodčí Karel Hrubeš odvolává penaltu po faulu na Josefa Hušbauera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozhodčí Karel Hrubeš odvolává penaltu po faulu na Josefa Hušbauera. | foto: ČTK

Praha Vedení první fotbalové ligy vyhovělo podle serveru iSport.cz protestu Slavie a zrušilo žlutou kartu záložníkovi Josefu Hušbauerovi. Ten byl při nedělním pražském derby se Spartou (1:1) chybně potrestán za simulování.

Hušbauer v pokutovém území spadl po kontaktu se sparťanským brankářem Florinem Nitou. Hlavní sudí Karel Hrubeš nejprve v 11. minutě nařídil pro domácí penaltu, ale po zhlédnutí záběrů u monitoru původní verdikt zrušil a udělil slávistickému středopolaři žlutou kartu za simulování.

Videorozhodčí derby Pavel Franěk po vypjatém utkání 28. ligového kola přiznal, že se podíval jen na tři záběry a ty, které dokazovaly nedovolený zákrok, viděl až po znovuzahájení hry.

„Šlo o přestupek, ke kterému reálně nedošlo, z tohoto důvodu byla žlutá karta zrušena a vyhovělo se protestu Slavie,“ citoval server iSport.cz tiskového mluvčího Ligové fotbalové asociace Štěpána Hanuše.

Hušbauer tak v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže zůstává na šesti žlutých kartách.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?