14. června 2010 17:53 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Fotbalisté mají během MS hlad: Francouzi snědí za den 120 baget

Francouzský obránce Éric Abidal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzský obránce Éric Abidal. | foto: Reuters

JOHANNESBURG Francouzští fotbalisté pořádně zaměstnávají personál v hotelu Pezula Resort ve městě Knysna, kde během mistrovství světa v JAR bydlí. Za jediný den snědí 120 baget.

"Za normálních okolností jsme dělali deset baget denně," řekl Geoffrey Murray z hotelu agentuře Reuters. "Pak to najednou vyskočilo na devadesát a teď jich děláme tak 120. Pekaři jsou z toho ale nadšení," dodal. Uruguayská výprava si zase přivezla vlastní zásoby hovězího a karamelového krému do zákusků a na snídani. Podobně na tom jsou i obhájci zlata z Itálie, kteří si vedle kuchařů dovezli vlastní těstoviny a pizzy.

S obdobným požadavkem naopak neuspěl trenér argentinské reprezentace Diego Maradona. "Nedostal povolení přivézt si vlastní maso," řekla ředitelka sportovního centra v Pretorii Linda Tyrrellová, kde Jihoameričané bydlí. Bývalý legendární fotbalista měl už před šampionátem řadu nezvyklých požadavků, ale prý se jako primadona nechová. "Je velmi příjemný. Cokoliv chtěl, jsme mu sehnali, a nedělal žádné potíže," uvedla Tyrrellová.

Francouzský obránce Patrice Evra.

Maradona, jenž mimo jiné požadoval vyhřívané bidety, chtěl mít při každém jídle na výběr ze 14 salátů a minimálně tří druhů zákusků a hráči také museli mít ve dne v noci k dispozici zmrzlinu. Stravování anglických fotbalistů má na starost Tim De'Ath, který byl osobním kuchařem několika hollywoodských hvězd včetně Leonarda DiCapria.

"Hráči jsou jako závodní koně, které musíte kvůli nejlepším výkonům správně krmit," prohlásil. Přesto ale přísný dietní režim nastolený trenérem Fabiem Capellem oživil malými čokoládovými zákusky. Vlastního kuchaře mají také Brazilci, jejichž jídla má na starost výhradně Jaime Maciel.

Menší potíže potkaly mexickou reprezentaci, která si musela počkat na tradiční tortilly. Místní dodavatel dal totiž přednost svým zavedeným zákazníkům před výběrem kouče Javiera Aguirreho.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!