27. června 2012 14:44 Lidovky.cz > Sport > ME fotbal 2012

Gazzetta se omluvila za Balotelliho karikaturu

Balotelli - karikatura | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Balotelli - karikatura | foto: Italský deník Gazzetta dello Sport

ŘÍM Italský deník Gazzetta dello Sport se omluvil za karikaturu reprezentačního útočníka Maria Balotelliho. Jednadvacetiletý fotbalista Manchesteru City byl v nedělním vydání před čtvrtfinále mistrovství Evropy s Anglií vyobrazen jako King Kong na londýnském Big Benu odrážející letící míče.

Karikatura nejprve rozruch nevzbudila, posléze se ale proti ní ohradila řada čtenářů i Balotelliho agent Mino Raiola. Přišla mu nevhodná zejména proto, že bývalý útočník Interu Milán celou kariéru bojuje s rasismem.

Gazzetta se proto za kresbu omluvila. "Uznáváme, že se nezařadí mezi nelepší práce našeho kreslíře," citovala agentura Reuters prohlášení deníku. "Jestli kresbu někdo považoval za urážlivou, omlouváme se mu. Náš deník vždy bojoval proti rasismu a odsoudil i opičí skřeky, které byly adresované Balotellimu," dodal.

Balotelli je terčem rasistických nadávek nejen v zahraničí, ale i doma v Itálii. Na mistrovství Evropy čelil hráč s ghanskými kořeny při utkání urážkám fanoušků Chorvatska, jehož svaz dostal od UEFA pokutu 80 tisíc eur.

Před turnajem útočník prohlásil, že člověka, který by po něm hodil banán, by zabil. Také uvedl, že pokud by na Euru zaslechl rasistické nadávky, okamžitě by odešel ze hřiště.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz