3. července 2010 14:30 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Hanba Francie nekončí: Ubohá nálada v týmu? Vina kouče, říká Malouda

Francie - JAR (Mphela dává druhý gól). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francie - JAR (Mphela dává druhý gól). | foto: Reuters

PAŘÍŽ Za výbuch francouzské fotbalové reprezentace na mistrovství světa v JAR může podle jejího záložníka Florenta Maloudy i to, že kouč Raymond Domenech vůbec nekomunikoval s hráči. Podle Maloudy při MS selhal celý systém, který zapříčinil "ubohou" atmosféru v týmu.

Středopolař Chelsea, který v reprezentaci nasbíral 57 startů, velkou část viny svaluje na Domenecha. Ten podle něj s fotbalisty prakticky nemluvil. "Ani jsme si nezkoušeli všimnout, že by hovořil o taktice nebo rozestavení. Prostě to bylo tak, že někoho někam postavil a tím to skončilo. Už jsme ani nečekali žádné vysvětlení, nikdy v minulých letech moje slova na trenéra neměla žádný vliv," řekl Malouda deníku L´Equipe.

"Zeptejte se trenéra, jestli je na svoji práci pyšný." Francie na MS skončila poslední ve skupině, navíc ji rozložily vnitřní spory hráčů s koučem Domenechem. Po šampionátu odstoupili Domenech i prezident svazu Jean-Pierre Escalettes. Podle třicetiletého záložníka jsou francouzští hráči z klubů zvyklí na zcela jiné způsoby jednání fotbalistů s trenérem.

Podle něj za to může i francouzský svaz, který prý nechal věci dojít až do současné neutěšené situace. "Byla to chyba systému, který vedl k debaklu. Hráči z Chelsea, Barcelony, Bayernu nebo Lyonu potřebují skvělé prostředí, aby podali špičkové výkony. Je složité porovnat to, jak fungují věci v Chelsea a v reprezentaci. Tady se řešilo všechno možné, jen ne fotbal," uvedl Malouda.

Národnímu týmu prý uškodila také trvalá kritika fanoušků a médií, s nimiž bojoval i Domenech. "Slyšeli jsme jen o tom, že jsme přeplácení, teď nás všichni mají za zločince. Přijeli jsme do Francie a čelíme skoro lynčování. Neexistovala žádná ochrana," postěžoval si Malouda.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz