25. května 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

Jágra jsem ještě neviděl tak rozčíleného, přiznal Hertl

Zleva Martin Zaťovič, Tomáš Hertl, Vladimír Sobotka, Jan Kovář a trenér české... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva Martin Zaťovič, Tomáš Hertl, Vladimír Sobotka, Jan Kovář a trenér české... | foto: ČTK

MINSK (od našeho zpravodaje) Bylo to od českých hokejistů po zápase s Finskem jednoduché hodnocení. Jednoduché proto, že sami věděli, jak mizerný jejich výkon byl a jak daleko měli k postupu do finále. "Nevyšlo nám nic. Rozhodně to nebyl zápas, který by nás měl poslat do finále," říkal útočník Tomáš Hertl. "Ale chceme získat alespoň bronz."

Čím to, že se vám tak nedařilo?
Finové hráli výbornou defenzivu a my se pořádně do jejich pásma ani nedostali. Kdybychom aspoň měli pětiminutový tlak, ale to se nám nepovedlo. Byl tam maximálně jedno dvě střídání a pak zase nasledovala vyrovnaná hra. Nebo hráli oni u i nás. Nebylo to tak, že bychom je motali, takže pak ty góly nemohou přijít. Celková hra nebyla dobrá.

ČTĚTE TAKÉ

Finové vás přehráli, že?
Kdyby Saša (Salák) ještě nechytil pár tutovek, tak to bylo mnohem horší. Nějaké šance jsme měli, ale neodrazilo se to k nám. Ale popravdě těch šancí nebylo moc a nebyl tam od nás takový tlak do brány jako v zápase s Amerikou.

Teď máte v hlavách bezesporu zklamání.
Samozřejmě! Do finále to byl kousek, takže zklamání je. Zápas nám nevyšel, nehráli jsme moc dobře, ale jestli chceme bronzovou medaili - nebo ukázat alespoň pořádný výkon - tak dnešek musíme hodit za hlavu. Musíme vypnout, dobře se vyspat, hodit to za hlavu a zítra nastoupit jako jiný tým. Jít do toho jako s Amerikou, tlačit se víc do branky. Chtěli jsme se dostat do finále a porvat se o tu nejhezčí medaili, ale dnes to nešlo.

Co říkáte na Jaromíra Jágra? Bylo poznat, jak touží po finále.
Celý turnaj do toho jde. Je to náš nejužitečnější hráč. Každý z nás celý turnaj něco kazil, Džegr se ale snažil, burcoval nás. Já jsem s ním hrál poprvé a on mi pořád radí. Nemá se za co stydět.

Viděl jste ho někdy se víc rozčílit než proti Finům, když ho sudí přísně vyloučili?
Ne. To bylo poprvé!

Najdete na Lidovky.cz