Hokejisté Třince se radují ze vstřelené branky v utkání se Zlínem. | foto: MAFRA - Luděk Ovesný

Třinec válí. Oceláři vyhráli také na půdě trápícího se mistra

•   19:27aktualizováno  21:29
PRAHA - Hokejisté Třince vyhráli v zápase 12. kola extraligy 4:0 a posedmé za sebou naplno bodovali. Oceláři jsou tak i nadále v čele soutěže, mistrovský Zlín je stále poslední. Slezané ve čtvrtém z posledních pěti duelů neinkasovali, čisté konto udržel Peter Hamerlík.

Oba celky si hned na úvod vyzkoušely přesilovou hru, otevřít skóre v nich ale nedokázaly. Balaštík se neprosadil ani při hře čtyři na tři, Kašíka na druhé straně nedokázal překonal Irgl. Samostatnou akcí se zkoušel prosadit Ondráček, ale trefil Hamerlíkův beton.

Radim Tesařík.
Petr Čajánek (vpravo), jemuž do střely kleká Milan Doudera.
Gól! Martin Adamský prostřelil brankáře Kašíka.
Hokejisté Třince se radují ze vstřelené branky v utkání se Zlínem.

Ve druhé třetině se do brejku dostali Okál s Holíkem, ale svoji šanci zakončili nepřesnou přihrávkou. Skóre tak v 28. minutě otevřel hostující Rufer, který tečoval puk těsně pod horní tyč.

Hlasy trenérů

Juraj Jurík (Zlín): „Když v současné době chcete bodovat s Třincem, musíte především využívat přesilové hry. Je velký luxus, když dostanete při vlastní přesilovce dva góly. Jak se Třinec dostal do vedení, tak bylo při jeho současné formě hodně těžké s ním hrát..“

Václav Varaďa (Třinec): „Základem k úspěchu bylo, že jsme ubránili několik oslabení v úvodu. V druhé třetině jsme už za to vzali a domácí měli velké problémy s naší rychlostí. Přestříleli jsme je, sehráli jsme výborná oslabení, ve kterých jsme dali dva góly a to zápas převážilo na naší stranu. Ve třetí třetině jsme dobře bránili a nedovolili domácím žádnou vážnější šanci, takže si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“

Když se poté neujal pokus Urbance, udeřil Třinec podruhé. V početní nevýhodě obral Marušáka na obranné modré čáře o puk Adamský a v samostatném úniku se trefil mezi Kašíkovy betony.

Možnost zvýšit vedení hostů měl ještě v závěru druhé třetiny Žejdl, ale nedokázal trefit odkrytou branku Beranů. Po šedesáti sekundách třetí části ale se už ale Oceláři prosadili. A opět v oslabení: tentokrát zlínské obraně ujel Orsava a svoji akci zakončil vydařenou bekhendovou kličkou.

Z tlaku soupeře se Zlín nemohl vymanit, v přesilovce si Kašík ani nestihl oddychnout a poté musel lapat po dechu i při šanci Rákose, se kterou si ale poradil. Kindlovu šanci zastavil až faul Kotvana, ale domácím to přesto nepomohlo.

Na konci trestu urostlého beka skóroval Irgl. Třinec tak vítězně zvládl reprízu semifinále play off minulé sezony.

Litvínov loupil na Spartě, Kometa zničila Slavii

Černožlutí napravili zaváhání z minulého kola a dokázali zvítězit na ledě pražské Sparty. Litvínov uspěl v Holešovicích po „fotbalové“ výhře 1:0, o jedinou trefu utkání se postaral v první třetině útočník Písařík. Tři body má i Kometa, jež si po rozpačitých výsledcích spravila chuť: před vlastními fanoušky rozstřílela Slavii 7:1.

12. kolo hokejové extraligy

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. Rufer (Linhart, Kreps), 31. Adamský, 41. Orsava (Adamský, Galvas), 57. Irgl (Polanský, Nosek). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Bryška, Skopal. Vyloučení: 7:8, navíc Linhart, Rákos (oba Třinec) oba 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 3603.

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 48. Vandas (Šenkeřík, M. Hlinka) - 22. Pacovský, 24. Jarůšek (Klimenta), 40. Trška (D. Výborný, Robar), 53. Musil (M. Látal). Rozhodčí: R. Čech, Wagner - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 4088.

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Koreis (Vondráček, Burian), 14. Wasserbauer, 29. P. Ton (J. Hruška), 30. Ptáček (Kempný, V. Němec), 43. P. Ton, 51. Kusko (Wasserbauer, P. Mrázek), 58. Kempný (Vondráček, Koreis) - 56. Barák (T. Doležal). Rozhodčí: Lacina, Šindler - Kis, Lučan. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 6604.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Škoda Plzeň 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Havlík (Nahodil, Benák), 38. Endál (Ščotka), 59. P. Sýkora (Tybor) - 18. M. Dvořák (Johnson, T. Sýkora), 51. T. Sýkora (M. Dvořák, Kubka). Rozhodčí: Homola, T. Horák - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 7246.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 16. Písařík (Piroš, Jurčík). Rozhodčí: Hejduk, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:4, navíc Klimek (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 5747.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 27. Cibák (Kucharczyk, Marosz), 33. Hrňa z tr. střílení - 18. Kudrna (Vydarený, Šimánek), 40. Skokan (Pláněk, Dej), 57. Dietz (Kukumberg), 60. Knotek (Dej, Kukumberg). Rozhodčí: Hradil, R. Polák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 3913.