Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

30 vteřin od titulu. Hráči Třince: 'Zpackali jsme to.'

Sport

  22:50
OSTRAVA - Třicet sekund dělilo třinecké hokejisty od prvního mistrovského titulu, nakonec však čtvrté finále ve Vítkovicích prohráli 4:5 po samostatných nájezdech a korunovace nových mistrů se minimálně do úterka odkládá. Oceláři prožili v několika vteřinách závěru řádné hrací doby pocity euforie i totálního zmaru. Vedli 4:3 a Peterek jel v power play po levém křídle sám na prázdnou bránu.

Vítkovice - Třinec (Málek slaví).

"To mi blesklo hlavou, že budu držet pohár nad hlavou," vystihl pocity třineckých hokejistů útočník Martin Adamský, který poprvé v sérii vyšel střelecky naprázdno. Třinecký veterán ale opuštěnou klec minul a Vítkovice z protiútoku třicet sekund před koncem řádné hrací doby srovnaly. Skleslý nešťastník Peterek po zápase odmítl žádosti o rozhovor.

"To je prostě hokej, Honzovi to nemůžeme vyčítat. Byly jiné situace, kdy jsme mohli gólu zabránit gólu," řekl třinecký útočník Ladislav Kohn. Když to Ocelářům nevyšlo v normálním čase, sahali po rozhodujícím čtvrtém vítězství ještě v prodloužení. Dvě velké příležitosti měl Bonk, ale vítkovický brankář Málek podtrhl svůj fantastický večer a hlavně při dorážce z brankoviště předvedl bravurní zákrok.

DÁLE ČTĚTE

"Brankář je určitě podržel. Já sám jsem měl dvě obrovské šance a jednu z nich jsem měl určitě dát. To je moje chyba," řekl Bonk. Třinec ve čtvrtém utkání doplatil zejména na vlastní nekoncentrovanost. Ještě v první třetině, kdy třímal otěže hry, dovolil soupeři dvakrát vyrovnat. Gól na 2:2 dokonce dostal ve vlastní přesilovce.

Vítkovice - Třinec (vítězný gól Šedivého).

"Nehráli jsme tak soustředěně. Bylo to jako na houpačce celý zápas. Když jsme se dostali do vedení, tak jsme je pustili zpátky do hry. Pak jsme sice byli o krok blíže k vítězství, ale hraje se na šedesát minut," řekl Kohn. Třinečtí selhali i v úplném závěru. Před čtvrtým gólem nechali na pravém křídle úplně samotného Káňu, po jeho vyražené dělovce skóroval Klimek. "Velká chyba, třicet sekund do konce jsme se zbytečně hnali všichni dopředu," připustil Bonk.

Opařený třinecký tým dopil kalich hořkosti v nájezdech. Jejich letošní bilance je bídná: dvě výhry, deset proher. Opět se při nich zaskvěl Málek, který vychytal Poláka i Bonka. "Roman Málek bude podle mě dnešní večer trávit ve studené vodě. To co vychytal, bylo neskutečné. Drží je nad vodou, doufám, že mu to dlouho nevydrží," dodal Adamský.

Autor:

Mohlo by vás zajímat