Nedávno zdecimovaný Zlín už je v šestce, vypadly z ní naopak Pardubice

21:14
PRAHA - V hokejové extralize už opravdu přituhuje. V nekompletním úterním 50. kole mistrovský Zlín, který famózně zachraňuje zpackaný úvod sezony, udolal na domácím ledě Hradec Králové 3:2 a posunul se na šesté místo. Pardubice totiž prohrály doma s Karlovými Vary 2:3 v prodloužení.

Radost hokejistů Zlína. foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlínský Petr Leška si připsal jednu asistenci a s 904 kanadskými body se stal rekordmanem domácí nejvyšší soutěže, když předstihl Richarda Krále.

Před startem utkání aktéři a fanoušci uctili památku obětí střelby v nedalekém Uherském Brodě. Pátý Hradec Králové, který už má jistotu účasti přímo ve čtvrtfinále, se představil ve Zlíně bez elitního útoku Kudrna, Mertl, Šimánek i bez beka Vydareného.

Zpočátku to nebylo moc zdát, hosté totiž šli už po 62 vteřinách do vedení. Pospíšil sice nejdříve nastřelil jen tyč, Knotek z dorážky ale dopravil puk za bezmocného Štůralu. V páté minutě ovšem vystřelil po buly Kotvan, jenž zacílil přesně do růžku a bylo vyrovnáno.

Zlínský Jakub Svoboda prochází hradeckou obranou.
Kapitán Sparty Tomáš Rolinek.

Za chvíli už bylo Kantorovi v hostující brance pořádně vedro; nejprve zblízka pálil Svoboda, následně si gólman Mountfieldu poradil i s dorážkou Vlacha a přečíslením, které zakončil střelou opět Svoboda. Poté větší šance utichly, tedy až do chvíle, kdy unikl Vlach a v zakončení rozezvučel tyč. Ještě před sirénou byl sám mezi kruhy Kubiš, ani on ale vedení domácím nezajistil.

Start druhé třetiny se vůbec nevyvedl brankáři Kantorovi, který za svá záda pustil Žižkovo dalekonosné nahození od vlastní obranné modré čáry. Srovnat mohl při přesilovce Nedvídek, Štůrala byl ale pozorný. Druhého gólu se však Východočeši dočkali ve 36. minutě, kdy se Pláňkovu střela odrazila před Červeného, který pohodově dorazil puk do prázdné brány. Vrátit domácím vedení mohl Okál, sám před Kantorem ale neuspěl.

Ve třetím dějství moc nechybělo Řezníčkovi, aby se zapsal do střelecké listiny, mrzet ho to ale nemuselo. Zanedlouho už totiž střílel přesně Matějíček. Ve 46. minutě domácím opět nepřálo štěstí, když Svoboda měl před sebou prázdnou bránu, puk v ní ale neskončil.

V půlce třetiny střílel do protipohybu Kantora Svoboda, brankář hostí zasáhl ramenem. Zanedlouho mohl rozhodnout opět Svoboda, ale puk se zastavil na brankové čáře. Srovnat mohl tečí Pavlík, ale když ani on neuspěl, Zlín si nakonec připsal kýžené tři body.

50. kolo hokejové extraligy

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 52. Olesz (Stehlík, Svačina) - 20. Rolinek (Barinka), 22. Rolinek (Kumstát, Polášek), 37. Pech (Rolinek, Barinka), 41. Rolinek (Pech), 47. Volek (Pech, Polášek). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. Diváci: 7060.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 27. R. Dlouhý (Jaroměřský), 46. Herman (T. Rachůnek, Majeský) - 31. Simon (Kubka, Johnson), 53. Mozík (Simon, Johnson), rozhodující sam. nájezd Simon. Rozhodčí: Hribik, Wagner - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 2961.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:3 p (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Cetkovský (Marcinko, Tybor), 49. T. Zohorna (M. Špaček, Čáslava) - 7. Balán (Šmach), 48. Balán (Bahenský), 63. D. Hruška (Bahenský). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 7251.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Vágner (L. Čermák, J. Káňa II), 59. J. Káňa II (L. Čermák). Rozhodčí: Homola, Hradil - Bláha, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 7029.

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Kotvan (Leška), 21. Žižka (Matějíček), 43. Matějíček (Žižka, Köhler) - 2. T. Knotek (Pospíšil, Čáp), 36. Červený (Pláněk, Valcourt). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Jiří Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 4398.