18. února 2015 12:41 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Absurdní hádka. Getzlaf mi závidí vlasy, smál se rivalovi Ovečkin

Alexander Ovečkin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alexander Ovečkin. | foto: Reuters

WASHINGTON Docela zábavná slovní přestřelka se spustila mezi dvěma vynikajícími hráči NHL. Anaheimský centr Ryan Getzlaf osočil washingtonského kanonýra Alexandra Ovečkina ze simulování. Rus na jeho kritiku odpověděl žertem.

Zápis z nedělního utkání Anaheim - Washington jasně určoval vítěze střetu dvou ligových celebrit. Getzlaf, tahoun Ducks, musel strpět porážku 3:5. V zakončení se neprosadil (0+0). To Ovečkin si s vítězstvím odvážel i 4 body (2+2), vyhlásili ho první hvězdou večera.

Hrdý Kanaďan Getzlaf se však v rozhovoru s reportéry v kabině nepřipojil k zástupu obdivovatelů svérázného Rusa: „Nevěděl jsem, že bude simulovat po celém zasr... hřišti. To je trochu ostuda. Omluvte můj slovník.“

ČTĚTE TAKÉ

Poukázal na několik sporných okamžiků. Jednou se například po souboji u mantinelu ohnal po Ovečkinovi holí a zřejmě ho minul (nebo jen lehce zasáhl). Přesto se washingtonský střelec skácel na led, skoro jako by mu Getzlaf amputoval nohu v kotníku.

Rozhodčí odpískal sekání, Getzlaf si Ovečkina chytil a jal se mu vysvětlovat, že tohle se na zámořských kluzištích nedělá. Ovečkin odvětil několika hláškami, jejichž přesné znění asi zůstane tajemstvím.

Až po Getzlafově kritice se washingtonský kapitán v úterý veřejně vyjádřil: „Nemám pro něj odpověď... Možná jenom závidí. A tak podobně. Já mám vlasy, on ne. Mohli bychom se o tom bavit celý den.“

V poslední době se od civilizovaného vzhledu (krátký sestřih, hladká tvář) vrátil k někdejšímu vzezření zarostlého divocha. Naopak ke Getzlafovi už dlouho patří oholená hlava.

Ovečkin se při zmíněném výroku usmíval. Když maličko zvážněl, poznamenal: „Nemyslím si, že mě někdo může považovat za simulanta. On (Getzlaf) byl asi zklamaný z porážky.“

V Kanadě a USA jsou na hokejové „filmování“ zvlášť hákliví. A Ovečkin, jakkoliv v této sezoně znovu potvrzuje svou úžasnou ofenzivní sílu, poněkud hazarduje s osobní pověstí. Z přihrávání soupeřova zákroku už byl nařčen víckrát.

Karel Knap