Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Z brankáře Slavie crčela krev. Svobodovi prořízli ruku bruslí

17:20
LITVÍNOV - Hrůzostrašný závěr druhé třetiny zažili hokejoví fanoušci v Litvínově. Brankář hostující Slavie Adam Svoboda ve 39. minutě zamířil po skrumáži před vlastní brankou na střídačku a na ledě po něm zůstala krvavá stopa. Některý z hráčů mu bruslí prořízl ruku.

Brankář Slavia Adam Svoboda. foto: ČTK

Dopotácel se z ledu k doktorům a šly na něj mrákoty, stejně jako na všechny přihlížející. Z levačky gólmana Pražanů crčela krev, Svoboda málem zkolaboval. S pomocí spoluhráčů se pak dopotácel do kabiny.

Do konce druhé třetiny zbývalo 92 vteřin, ale rozhodčí ji předčasně ukončili.

Svoboda přišel ke zranění během přesilovky domácích. Zřejmě ve skrumáži poté, co ukryl ve výstroji jednu z litvínovských střel. Ihned odhodil lapačku, kterou drží právě v levé ruce.

Lékaři přispěchali s nosítky. Nakonec se celý incident obešel bez jejich použití.

Zápas dochytal Dominik Furch. Slavia prohrála v Litvínově 1:4 a je i nadále v extraligové tabulce beznadějně poslední.