5. prosince 2016 8:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Americký sen. Na soupisku hokejistů Chicaga byl napsán gólman, který pracuje jako instruktor

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Eric Semborski zažívá hvězdné chvíle na střídačce vítězů Stanley Cupu v roce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eric Semborski zažívá hvězdné chvíle na střídačce vítězů Stanley Cupu v roce... | foto: Twitter

PHILADELPHIA Amerika podobné příběhy miluje. Eric Semborski zažil ve třiadvaceti letech to, v co už nedoufal. Byl členem týmu NHL a to ne ledajakého. Stal se náhradním gólmanem vítězů Stanley Cupu z roku 2015 z Chicaga, navíc na ledě Philadelphie, kde bydlí a v jehož klubu pracuje jako instruktor.

Chicago se totiž muselo obejít bez své brankářské jedničky Coreyho Crawforda. Kanadský vítěz letošního Světového poháru totiž musel v den zápasu, který Philadelphia vyhrála 3:1, podstoupit operaci slepého střeva.

Blackhawks tak zbyl jen gólman Scott Darling a klub nemohl povolat nikoho ze své farmy, protože ta hrála svůj zápas v Grand Rapids v AHL ve stejný den.

A protože má Chicago zaplněný platový strop, a nemohlo tak narychlo podepsat smlouvu s některým z volných gólmanů, sáhlo vedení klubu k netradičnímu kroku. Na jediný zápas podepsala právě Semborskiho, který v sobotním duel kryl Darlingovi záda.

„Uvědomujeme si, že máme pod platovým stropem hodně málo místa, proto jsme hledali brankáře, který není profesionál. Amatér nemá žádné finanční požadavky a nemusíme tedy jeho výdělek zahrnovat do platového stropu. To byl klíčový faktor jeho příchodu,“ vysvětlil trenér Chicaga Joel Quenneville.

Prezident Barack Obama s hráči Washingtonu Capitals.
Hokejisté Chicaga po dvou předchozích porážkách zabrali a vítězstvím 2:1 nad Tampou Bay srovnali stav finálové série NHL na 2:2.

Semborski přitom naposledy chytal v sezoně 2014/15 za Temple University a následně už hrál jen rekreačně. Zápas chytal naposledy loni v prosinci.

Nyní je zaměstnancem Flyers na tréninkovém stadionu ve Voorhees a působí jako instruktor v nadačním mládežnickém programu v dubnu zesnulého bývalého majitele Philadelphie Eda Snidera.

Když pak mladý Eric volal otci Joeovi, udělal mu obrovskou radost a dal mu zároveň nejlepší dárek k 58. narozeninám. „Musel jsem mu to třikrát zopakovat, nechtěl mi věřit,“ řekla sobotní dvojka Chicaga.

larJaroslav Šindelář
  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.