30. června 2011 19:02 Lidovky.cz > Sport > Hokej

ANKETA: Jdi do Pittsburghu, radí Růžička Jágrovi

Jaromír Jágr v Pittsburghu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr v Pittsburghu. | foto: Reprofoto

PRAHA O budoucnosti Jaromíra Jágra stále není rozhodnuto, rojí se proto spekulace, do jakého týmu NHL by měl zamířit. Co si myslí lidé z hokejistova okolí Martin Straka, Luboš Rys, Marian Jelínek či Vladimír Růžička?

Který klub z NHL byste Jaromíru Jágrovi doporučovali?

MARTIN STRAKA

Někdejší Jágrův dvorní centr


Detroit. Mohl by se tam nejvíc hodit, vždyť v Detroitu jsou zvyklí na starší hráče jako třeba Lidström. Tým nemá klasické pravé křídlo a Jarda by tam dostal neomezený prostor. Navíc se skvělými centry jako Zetterberg či Dacjuk, na čemž si zakládá. Pittsburgh bych nevolil i proto, že je tam Crosby, který může být ješitný. Nemuselo by to dělat dobrotu.

MARIAN JELÍNEK

Bývalý Jágrův osobní trenér


Ze svého vnějšího pohledu, jak to vidím já, bych mu doporučil Detroit. Oni hrají evropským stylem, který by mu asi seděl nejvíc. Budu ale rád, pokud se Jarda vrátí vůbec do NHL, protože tahle liga má zkrátka největší prestiž. Peníze u něj nejsou už na prvním místě, má tam ale stále otevřený účet, když se dřív nerozloučil tak, jak se na jeho formát sluší.

LUBOŠ „ČUŽÁK“ RYS

Jágrův blízký kamarád


Pittsburgh. Tohle má pro něho i srdeční význam, je přece krásné vrátit se na místo, kde jste před lety začínali. Jaromír do NHL patří, navíc v Pittsburghu by s Malkinem a Crosbym vytvořil třeba úderné přesilovkové komando. Druhou volbou by pro mě byl Montreal, kde by měl Tomáše Plekance. Je to taková hokejová Mekka, která prahne po úspěchu.

VLADIMÍR RŮŽIČKA

Jágrův parťák z Nagana


Já bych mu doporučil asi Pittsburgh. Vzhledem k tomu, že tam dříve působil, strávil tam mnoho úspěšných let a zná tamní prostředí. Ono je těžké Jardovi nějak radit, určitě sám ví, co je pro něj nejlepší. Když si tu seřadím Pittsburgh, Detroit i Montreal vedle sebe, tak se mi docela líbí všechny varianty. Ale ten Pittsburgh přece jenom trochu převažuje.

Lidové noviny

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na Lidovky.cz