4. prosince 2008 10:18 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Avery nesmí hrát. Urazil expřítelkyně

Neřízená střela Sean Avery. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neřízená střela Sean Avery. | foto: ČTK

PRAHA V NHL se opět ve velkém skloňuje jméno hokejového bouřliváka Seana Averyho. Útočník Dallasu rozzuřil vedení soutěže výroky na adresu svých bývalých přítelkyň, které nyní chodí s jinými hokejisty. Hráč známý svými výstřelky na ledě se tentokrát postaral o pořádný skandál mimo mantinely.

Po úterním ranním rozbruslení Dallasu v Calgary předstoupil osmadvacetiletý forvard před novináře a zeptal se, zda je zapnutá kamera. Když se mu dostalo kladné odpovědi, spustil svůj komentář.

"V Calgary jsem hrozně rád, protože miluju Kanadu. Taky jsem chtěl říct, jak se v NHL stalo běžnou věcí, že ostatní hráči chodí s mými bývalými přítelkyněmi. (Avery v originále použil vulgární slovní obrat, označující dívku, která velmi rychle za sebou vystřídá několik sexuálních partnerů). Nechápu, o co jim jde, ale užijte si zápas," šokoval přítomné Avery.

Narážel tím na své bývalé přítelkyně - herečku Elishu Cuthbertovou, která po rozchodu s Averym chodila s obráncem Calgary Dionem Phaneufem a montrealským Mikem Komisarkem, a modelku Rachel Hunterovou, která je v současné době partnerkou centra LA Kings Jaretta Stolla.

Vedení NHL s odpovědí na Averyho slova dlouho neváhalo. Ještě před večerním zápasem mu zastavilo činnost s tím, že o výši trestu rozhodne slyšení u komisionáře NHL Garryho Bettmana.
"S Averyho potrestáním souhlasím. Byla to velmi nezdvořilá poznámka," nechal se slyšet Phaneuf.

Avery si proti sobě nepoštval jen vedení ligy a protihráče. Od jeho výroků se distancoval i Dallas. "Sean překročil hranici. Neukázal náš klub v dobrém světle. Přistoupili jsme proto k adekvátním krokům," líčil kouč Stars Dave Tippet.  Klub Averyho ihned odeslal domů. Prý by to udělal i bez pokynu NHL. "Kdyby nedostal trest od vedení ligy, dali bychom ho Averymu sami. Chceme, aby naši hráči měli úroveň," vysvětlil majitel Dallasu Tom Hicks.

Avery přišel do Dallasu v létě z NY Rangers jako velká posila. Nyní však není vyloučené, že jsou jeho dny u Stars sečteny. "Já jsem řekl spousty sprostých slov mnoha různým hráčům. Ale všechno bylo na ledě. Říkat je do kamery je však hloupé. Podle mě odehrál Avery za Dallas poslední zápas," povídal bývalý útočník Matthew Barnaby. S ještě ostřejším komentářem se vytasil trenér John Tortorella. "Zostudil sebe, spoluhráče, klub i celou ligu. Avery do NHL nepatří."

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz