3. dubna 2008 21:18 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Bělorusové dostali druhou sedmičku

Češi nedali Bělorusům vydechnout. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Češi nedali Bělorusům vydechnout. | foto: ČTK

HAVLÍČKŮV BROD Čeští hokejisté i v druhém přípravném utkání před mistrovstvím světa bez potíží zdolali Bělorusko. Po středeční výhře 7:2 v Třebíči dnes vyhráli v Havlíčkově Brodu 7:1 a opět je nasměrovaly k úspěchu dvě rychlé trefy v úvodu. Na střídačce českého týmu chyběl kvůli problému se zubem hlavní kouč Alois Hadamczik a zápas koučovali jeho asistenti Josef Paleček a František Musil.

Tři body za dvě branky a jednu asistenci si připsal Tomáš Netík.

Český tým opustil také obránce Kutlák pro potíže s loktem a Paleček s Musilem měli k dispozici jen šest beků. Domácí začali stejně dobře jako ve středu. Hned ve druhé minutě se dostali kuriózně do vedení. Po Koukalově střele se puk odrazil od konstrukce branky zpět do hry, po několika vteřinách v přerušené hře po nedovoleném zákroku Netíka nastala konzultace kapitánů se sudími a po poradě s brankovým sudím byl uznán gól.

Češi pak zápasu jednoznačně vládli a skóre rychle narůstalo až na 7:0. Gólman Kopřiva se ale čistého konta nedočkal, protože jej osm minut před koncem překonal Kukuškin.

Česká republika - Bělorusko 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Koukal (Rolinek), 5. Netík, 31. Netík (Hrabal), 37. Jánský (Cetkovský), 48. Rolinek (Netík), 50. J. Straka (Rosa, Kohn), 52. Hrabal (Rolinek) - 52. Kukuškin (Děmagin, Andruščenko). Rozhodčí: Minář, Homola - Blümel, Kalivoda. Vyloučení: 6:9. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4123.