Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Beton proti oceli. Kouzelník Málek očaroval i Třinec

Vítkovice - Třinec (Málek zasahuje). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítkovice - Třinec (Málek zasahuje). |

PRAHA Bez přehánění byl již pomalu na odpis. V posledních letech hledal jen těžko svou někdejší formu, se kterou přivedl v roce 2003 Slavii k jejímu prvnímu extraligovému titulu. Před letošní sezonou se Roman Málek vrátil do extraligy ze švédského angažmá a v dresu Vítkovic deptá v play off jednoho soupeře za druhým. Včetně finálového soka - Třinec.

Ve třiatřiceti letech jako kdyby chytil pověstnou druhou mízu. Gólman Vítkovic Roman Málek vládne v play off statistikám gólmanů a je nejvýraznější postavou slezského klubu i ve finále. A především jeho zákroky betony deptají jednoho střelce za druhým.

DÁLE K TÉMATU

Ti, co hokej hráli, ten pocit znají. Stojíte před prázdnou brankou, kotouč před vámi, stačí ho jen doklepnout do sítě. Plácnete do něj, už už zvedáte ruce. A najednou se odněkud vynoří gólmanův beton a je po radosti. Vy si drbete hlavu a říkáte si: Jak jen to sakra dokázal?

"Když odjížděl Bonk na střídačku, jen nevěřícně kroutil hlavou," řekl v prodloužení čtvrtého finále spolukomentátor ČT David Moravec. O čem mluvil? Kapitán Třince stál sám před brankou, dvakrát dorážel kotouč, pokaždé jeho snahu zastavil beton Málka. Jen v průběhu tohoto duelu předvedl vítkovický fantom dalších pět famózních zákroků ať již pravou nohou či tou levou. Polanský, Květon a třikrát Bonk. Ti všichni vyhořeli.

Vítkovice - Třinec (Málek zasahuje).

Beton proti oceli

Kapitán Třince i v nájezdech. Jel ve druhé sérii, musel dát. Málka si položil, jenže černou gumu v cestě do branky zastavil jak jinak, než Málkův beton. "Jednoznačně je podržel. Nejen dnes," soukal ze sebe zkušený matador po zápase. Málek, Málek, Málek. Nejčastěji skloňované jméno finále.

Není se co divit. Vítkovický brankář udivuje bravurními zákroky, jeden z jeho "betonových" kousků soutěží ve Zlaté helmě České televize, zákrokem roku betonem ve třetím finále zdeptal Polanského. To ale ještě Třinečtí zápas dovedli do vítězného konce. V sobotu už ale nikoliv. Málkovy betony zaklely Oceláře. Vydrží jeho kouzlo i pro páté měření sil, které je na programu v úterý?

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...