Slavia - Sparta | foto: ČTK

Aktualizováno

Bezbrankové derby rozhodl v nájezdech slávista Krenželok

•   17:51aktualizováno  21:33
PRAHA - Hokejisté Slavie porazili v prvním pražském derby v sezoně Spartu 1:0 po samostatných nájezdech a připsali si sedmou domácí výhru nad městským rivalem za sebou. Zápas, ve kterém se oba týmy soustředily na obranu a v útoku toho příliš nepředvedly, rozhodl Lukáš Krenželok. Sparta v O2 areně přišla o sérii pěti extraligových výher, Slavia si připsala teprve druhé domácí vítězství v sezoně.

Slavia na úvod zápasu vyřadila dres útočníka Josefa Vašíčka, který tragicky zahynul při zářijové letecké nehodě hokejistů Jaroslavle.

Slavia - Sparta 1:0 po sn.

Rozhodující nájezd: Krenželok. Rozhodčí: Salonen (Fin.), Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 8852.

Slavia: Furch - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, J. Krejčík - Kůrka, Krenželok, Tomica - T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář - Kalus, P. Jelínek, Doležal - Jaškin (41. Micka), T. Hertl, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Sparta: Pöpperle - Jan Hanzlík, Sersen, D. Kočí, Milam, Kasík, Philipp, Kučný - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Přibyl, Lapšanský (41. Forman), Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

V sestavě domácích se po delší době objevili obránci Kadlec s Jiřím Vašíčkem a i díky nim Slavia od první minuty pozorně bránila. A protože na defenzivu se soustředila i Sparta, diváci v solidně zaplněné libeňské aréně moc šancí a zajímavých situací neviděli.

Ve 12. minutě se připomněl Jaškin, který se přes Kasíka s Philippem natlačil před Pöpperleho, ale skóre otevřít nedokázal. Spolehlivý byl i Furch, který se opět objevil v brance domácích místo zraněné jedničky Kopřivy.

Více ze hry získala Sparta v závěru první třetiny, důvodem byly ale dvě přesilové hry. Hosté pokračovali v aktivitě i po přestávce při vyrovnaném počtu hráčů na ledě, gólové šance si ale nevytvářeli. Duelu tak kralovali Furch a Pöpperle, jehož ve 29. minutě prověřil Kůrka.

Ve 32. minutě Slavia hrála krátkou dvanáctisekundovou přesilovku pět na tři, gól ale nedala. Skóre neotevřel ani ve 38. minutě v největší šanci dosavadního průběhu Svoboda. K brance ani jednomu týmu nepomohly ani další přesilové hry, fanoušci tak museli čekat spíše na ojedinělou akci, která by jedno z mužstev přiblížila k výhře. Moc ofenzivních situací na ledě neviděli.

Pět minut před koncem normální hrací doby mohl rozhodnout Sklenář, Pöpperle ale jeho střelu vyrazil. Podobně dopadl i o dvě minuty později Tomica.

Aktivitu Sparty připomněl Ivan Rachůnek. Gól ale nakonec v základních 60 minutách nepadl, a tak se muselo prodlužovat.

Ani v nastavené pětiminutovce se ale nic nestalo, nejzajímavější částí zápasu tak byly samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí.

Pöpperleho překonali Růžička a Krenželok, na Furcha vyzrál jen Ton.

Ostatní výsledky 13. kola extraligy

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 2:3 po sn. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Bonk (D. Květoň), 34. Hrňa (Havel, Polanský) - 9. Szturc (Pohl, Ujčík), 48. J. Káňa (Ujčík, Pohl), rozhodující sam. nájezd Ujčík. Rozhodčí: Hribik, Minář - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 3748.

HC Verva Litvínov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 po sn. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Lukeš (Kousalík), 55. V. Hübl (Lukeš), rozhodující sam. nájezd Ručinský - 16. Starý (Rákos, Borer), 17. Somík (Bartek, Sičák). Rozhodčí: Turčan, Souček - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Vrbata (Rýgl, Chaloupka), 18. Kotrla (Cetkovský, Bahenský), 37. Chaloupka (Rýgl), 42. Tomas - 60. Zaťovič. Rozhodčí: Lacina, Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:8, navíc Gulaši (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2880.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Marušák (Jiří Hanzlík, Martin Straka), 11. Petruška (Duda), 40. J. Hlinka (Kratěna), 50. Kratěna (Jan Kovář, J. Hlinka) - 51. Vak (Čakajík). Rozhodčí: Hodek, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 5056.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Finsterle (Leška), 19. Důras (Ondráček), 29. Köhler (Leška, Linhart), 44. Honejsek (Řezníček) - 9. Jakub Svoboda (Malec). Rozhodčí: Husička, Blecha - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6, navíc Jaroslav Svoboda (Brno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5944.