Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bitva o jihlavský hokej: radní žaluje Ščerbana, ten nabídl rezignaci

Sport

  13:08
JIHLAVA - Jednatel jihlavského hokejového klubu HC Dukla Bedřich Ščerban nabídl rezignaci, protože klub čelí trestnímu oznámení kvůli hospodaření. Prvoligový klub funguje jako společnost s ručením omezeným, která patří městu. Trestní oznámení na ni podal jihlavský radní za ODS Jan Dršata.

Jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban foto: MAFRA - Petr Lemberk

Vedení radnice se dnes od jeho kroku distancovalo. Primátor Jaroslav Vymazal (ODS) po dnešní poradě vedení města novinářům řekl, že město je s činností jednatele spokojeno. Za útokem na klub by prý mohla být skupina, která má zájem HC Dukla oslabit a pak převzít.

"Za tou aktivitou jednoho muže bude stát asi dosti vlivná silná skupina, která chce využít značky Dukly Jihlava nejenom k účelům sportovním," řekl primátor. Uvedl, že je to sice domněnka, která ale má své opodstatnění. V minulém roce se podle jeho slov objevovaly neoficiální zprávy o tom, že někdo má o odkup Dukly zájem. V úterý se bude situací zabývat mimořádná valná hromada HC Dukla, začne v 15:00.

Ščerban uvedl, že považoval za správné nabídnout rezignaci, protože bylo podáno trestní oznámení na společnost, kterou řídí. "Moje nabídka zatím platí, uvidíme po valné hromadě," řekl.

Náměstek primátora pro oblast sportu Rudolf Chloupek (ČSSD) uvedl, že z minulých auditů HC Dukla nevyplynulo žádné podezření na trestný čin nebo manipulaci s účetnictvím. Uvedl, že klub se dostal do problémů kvůli nedobytným pohledávkám asi za 2,5 milionu korun, což zastupitelstvo města koncem minulého roku vyřešilo navýšením základního jmění této společnosti zhruba o 3,5 milionu. Auditor měl při poslední prověrce připomínky ke způsobu vedení zásob v hokejové společnosti, což prý ale jednatel klubu řešil.

Radního Dršatu se dnes nepodařilo kontaktovat.

HC Dukla patří k nejslavnějším klubům v historii československého hokeje, nyní hraje druhou nejvyšší soutěž. Město dává klubu ročně pět milionů korun, přispívá také na provoz Horáckého zimního stadionu. Další peníze z městské pokladny plynou na podporu hokejové mládeže.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!