8. září 2011 16:12, aktualizováno  23:22 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Bojovník Galimov nabyl vědomí a mluvil s otcem

Alexandr Galimov na archivním snímku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alexandr Galimov na archivním snímku. | foto: Reprofoto

MOSKVA Ruský hokejista Alexander Galimov, který přežil středeční leteckou havárii, při níž zemřel téměř celý tým Jaroslavle včetně trojice českých reprezentantů Jana Marka, Josefa Vašíčka a Karla Rachůnka, nabyl vědomí. Podle agentury AP už šestadvacetiletý útočník dokonce mluvil s otcem.

"Věříme, že jeho vytrénované tělo sportovce nám pomůže bojovat," řekl Valerij Kubyškin, ředitel moskevského popáleninového centra.

Právě tam byl Galimov spolu s druhým přeživším palubním inženýrem Alexandrem Sizovem dnes převezen. Stav obou je stabilizovaný, avšak lékaři ho u Galimova i ve čtvrtek večer označovali slovem kritický.

Galimov má podle lékařů hluboké popáleniny na 80 až 90 procentech těla. "Za takového stavu je krajně obtížné pouštět se do jakýchkoli předpovědí," dodal Kubyškin.

V letadle zahynulo, v němž cestoval hokejový klub z Jaroslavli, zahynulo celkem 43 lidí, včetně českých mistrů světa Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka. Jejich těla identifikovali ve čtvrtek večer lékaři.

O HAVÁRII RUSKÉHO LETOUNU ČTĚTE VÍCE

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.