10. dubna 2008 16:49, aktualizováno  23:21 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Bokroš převezme tým Budějovic

Je téměř jisté, že Jandač u českobudějovického týmu skončil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Je téměř jisté, že Jandač u českobudějovického týmu skončil. | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Hokejisty Českých Budějovic povede v příští sezoně trenér Ernest Bokroš. Slovenský kouč, který v této sezoně působil na střídačce Zlína a Vítkovic, nahradí u týmu Josefa Jandače, který na jihu Čech po čtyřech letech končí.

Jihočeský klub to potvrdil na svém webu.
   

Ještě odpoledne sportovní manažer Jihočechů Jaromír Látal odmítl informace o Bokrošově příchodu komentovat s tím, že klub vydá oficiální tiskovou zprávu v pátek dopoledne. V následujících hodinách ale své rozhodnutí změnil.
   

Příchod osmačtyřicetiletého Bokroš schválilo představenstvo klubu už na své středeční schůzi. Podle internetového serveru iDnes.cz podepsal slovenský trenér na jihu Čech dvouletou smlouvu. Jeho spolupracovníkem bude Jan Tlačil, jenž naposledy působil na střídačce švýcarského klubu Ambri-Piotta. V minulosti již ale vedl jako hlavní kouč i České Budějovice.
   

Bokroš nahradí dosavadního trenéra Josefa Jandače, jenž na střídačce jihočeského týmu působil čtyři roky. Nejprve klub dovedl zpět do extraligy a poté s ním třikrát postoupil do semifinále. Ani letos, kdy jeho svěřenci vyhráli základní část, však tým do vytouženého finále nedovedl. Díky vítězství v základní části soutěže však České Budějovice budou startovat v příští sezoně v premiérovém ročníku Ligy mistrů.

ČTK