13. prosince 2008 15:04 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Boleslav žádá dodatečný trest pro Nedvěda

Nedvěd v dresu Liberce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nedvěd v dresu Liberce. | foto: ČTK

Mladá Boleslav Vedení extraligové Mladé Boleslavi dnes podalo Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje žádost o dodatečné potrestání libereckého útočníka Petra Nedvěda, který v pátečním zápase 31. kola zranil Václava Drábka. Středočeský klub to uvedl na svých oficiálních internetových stránkách.

Nedvěd fauloval mladoboleslavského útočníka v 16. minutě, kdy ho narazil na mantinel. Drábek musel být převezen na vyšetření do nemocnice. Momentálně nemůže chodit, má poraněný kyčelní kloub, pohmožděné okolní svaly a je možné, že pro něj letošní sezona předčasně skončila.

Bývalá hvězda NHL byla za faul vyloučena na dvě minuty a dostala desetiminutový osobní trest, což zástupci Mladé Boleslavi považují za nedostatečný postih. Liberec v utkání vyhrál 4:3 a Nedvěd přispěl k vítězstvím gólem a přihrávkou.