Spokojený Dominik Hašek.

Spokojený Dominik Hašek. | foto: ČTK

Bolestivé sportovní odpoledne: zranil se hokejista Hašek i fotbalista Baroš

•   21:41aktualizováno  22:34
ČESKÉ BUDĚJOVICE/ISTANBUL - Hokejisté Pardubic vyhráli ve 20. kole extraligy na ledě Českých Budějovic 4:1, ale přišli o brankáře Dominika Haška. Čtyřiačtyřicetiletý gólman se zranil ve 14. minutě a hned odjel na vyšetření. Podle asistenta trenéra Eatonu Jana Votruby má lehce natažený sval. V dresu Mountfieldu debutoval po přestupu ze Slavie útočník Tomáš Micka. Východočechy vedl po odchodu Petra Čáslavy do Timry jako nový kapitán Petr Koukal.

Milan Baroš odstoupil už ve druhé minutě

Český fotbalový reprezentant Milan Baroš si zřejmě dva měsíce nezahraje. V istanbulském derby s Fenerbahce si útočník Galatasaraye podle prvních informací tureckých médií zlomil kost v nártu. Stalo se tak po ostrém faulu záložníka Emreho, po kterém musel Baroš již po dvou minutách hry odstoupit. Galatasaray bez něj prohrál 1:3.

VÍCE ČTĚTE: Baroš odstoupil hned na začátku, hráči se prali už při rozcvičování

Velmi slušná návštěva 5645 příznivců v Budvar aréně byla zvědavá na duel zkušených brankářů Turka a Haška, ale ani jeden zápas nedochytal.

Pardubický gólman už ve 14. minutě zmizel kvůli zranění v šatně. Postřeh náhradníka Růžička okamžitě vyzkoušel domácí kapitán Sailer, střela ze dvou metrů mu však nesedla. Nouzi o práci neměl ani Turek, který si poradil i s dělovkou Jillsona od modré čáry. Necelou minutu před první sirénou ale nestačil reagovat na ránu z voleje v podání pardubického Sýkory, jenž mohutným nápřahem po křižné přihrávce Divíška zařídil hostům vedení.

Pardubický brankář Dominik Hašek sleduje utkání ze střídačky.

Sotva začala druhá třetina, poroučel se z ledu také brankář Turek. Při přesilové hře ho střelou švihem přes obránce překonal Starý a českobudějovický trenér Tlačil reagoval nasazením Kováře. Poslat do hry nerozcvičeného gólmana bylo možná trochu neuváženým tahem, který se Jihočechům náležitě vymstil. Kovář stál v brankovišti pouhých 30 vteřin, když si ho položil Cetkovský a Pardubičtí vedli 3:0.

Za dalších 42 vteřin se trefil také Pivko, jenž zpoza branky nastřelil zezadu Kováře a ten si nechtěně srazil puk za záda. Při rozhodnutém stavu začali domácí hrát uvolněně, často se dostávali do útočného pásma, ale pardubická klec pro ně zůstávala zakletá i v početní převaze pěti proti třem. Více než minutovou dvojnásobnou přesilovku nevyužili ani hosté.

Ofenzivní snažení Jihočechů pokračovalo i ve třetím dějství, jenže Růžičku nepřekonali v obrovské šanci zblízka Vak s Gulašem, ani při další akci po objetí branky zezadu Květoň. Ve 48. minutě se domácí dočkali, když se střelou z prostoru mezi kruhy prosadil Šimánek, jemuž od zadního mantinelu přihrával v českobudějovickém dresu debutující Micka. V posledních deseti minutách nastal pohyb také v hledišti, neboť diváci pochopili, že domácí tým už stav zápasu neotočí a houfně odcházeli domů.

Hokejisté Vítkovic otočili v Brně třemi brankami výsledek

Střelecký důraz v závěrečné části zápasu podložený dvěma brankami zajistil hokejistům Vítkovic v Brně vítězství 5:4 nad domácí Kometou. Zápas rozhodl v 53. minutě Lukáš Klimek. Poslední tým tabulky ale favorita dlouho trápil bojovností, vedl už 4:2 a v závěru mu chyběl jen krůček k vyrovnání.

Trápení hokejové Sparty pokračuje, prohrála doma se Zlínem 0:3

Trápení hokejistů Sparty pokračuje. Ve 20. kole extraligy prohráli Pražané doma se Zlínem 0:3 a připsali si čtvrtou porážku za sebou. Sparta tak má na svém kontě stále jen čtyři výhry v normální hrací době a i nadále je mimo pozice zajišťující přímý postup do play off. Zlín získal tři body po pěti zápasech a potvrdil, že se mu zatím na kluzištích soupeřů vcelku daří. Berani venku vyhráli sedmý z devíti zápasů.

Trávníček zařídil hattrickem výhru Litvínova nad Libercem

Hokejisté Litvínova porazili Liberec 5:3 a radovali se ze čtvrté výhry za sebou. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se na tom podílel útočník Michal Trávníček.

Vrbata zařídil v nájezdech výhru Mladé Boleslavi v Kladně 1:0

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli na ledě Kladna 1:0 po samostatných nájezdech. Brankově nejchudší utkání sezony rozhodl David Vrbata, který se prosadil jako jediný v rozstřelu. Gólman Marek Schwarz vychytal podruhé v této sezoně čisté konto a znovu se mu to povedlo proti Kladnu.

Drtina rozhodl v prodloužení o výhře Slavie v Plzni

Hokejisté Slavie vyhráli na ledě Plzně 3:2 v prodloužení, když ve čtvrté minutě nastavení rozhodl obránce Jiří Drtina. V dresu Pražanů debutoval po příchodu z Českých Budějovic útočník Tomáš Kůrka, který si připsal po boku nejproduktivnějšího hráče soutěže Romana Červenky gól a asistencí.

Třinec zdolal mistra 4:2 a zůstal na špici extraligy

Hokejisté Třince dále trůní na špici extraligy. Vedení si pojistili dnešním vítězstvím 4:2 nad Karlovými Vary, které naopak počtvrté v řadě prohrály. Vyrovnanou bitvu definitivně rozhodl dvě minuty před koncem svým premiérovým gólem v sezoně Petr Kanko.

Výsledky 20. kola hokejové extraligy

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 4:5 (0:0, 4:3, 0:2)

HC Mountfield Č. Budějovice - HC Eaton Pardubice 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

HC Sparta Praha - PSG Zlín 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

HC Benzina Litvínov - Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

HC Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav 0:1 po sam.nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)