Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bookmakeři během světového šampionátu porazili sázející

Sport

  4:13
PRAHA - Jistota desetinásobku. Na slušné peníze si mohl přijít podle kurzů vypsaných českými sázkovými kancelářemi každý, kdo věřil v úspěch českých hokejistů už před začátkem mistrovství světa.

Česko - Rusko (Češi slaví). foto: www.getphoto.cz / Robin Drahoňovský

Podle jejich údajů se ale příliš mnoho optimistů mezi sázejícími nevyskytlo. Na možnost, že český tým vyhraje celý šampionát, například u Fortuny přijali na jedné sázence před turnajem nejvýš 30tisícový vklad, u Tipsportu nikdo nevsadil na stejnou možnost víc než 25 tisíc korun.

JAK SE VYVÍJEL KURZ

České šance na titul:

- Před začátkem turnaje: 10:1

- Po porážce s Norskem: 12:1

- Po výhře nad Švédskem:
6:1 – 7:1

- Po porážce se Švýcarskem:
14:1 – 15:1

- Před čtvrtfinále s Finskem: 8:1

- Před semifinále se Švédskem:
5:1 – 5,5:1

- Před finále s Ruskem: 4:1

zdroj: Fortuna, Tipsport

Zato třeba na vítězství Švédska v sobotním semifinále se neznámý jedinec neostýchal vsadit 100 tisíc korun. A přišel o ně, stejně jako řada dalších... "Před zahájením turnaje vnímali sázkaři Česko jako třetího největšího favorita na titul. Po prohrách s Norskem a Švýcarskem jejich zájem i důvěra částečně opadla," řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain k vývoji nálad mezi tipujícími.

Až do prvního utkání v osmifinálové skupině tomu odpovídal i stoupající kurz. Nejméně bookmakeři věřili českému týmu po porážce od Švýcarů na začátku osmifinálové skupiny. Od té chvíle už Růžičkův tým musel vítězit, jinak mu hrozilo vyřazení a předčasná cesta domů. Důvěra vůči pozdějším šampionům se tehdy propadla vůbec nejníž – až na kurz 15:1.

I když Česko nakonec postoupilo do čtvrtfinále, nadšení sázejících přesto nijak zvlášť nerostlo. To je patrné z poměru sázek před finále. "Jistě všichni naši sázkaři přáli Česku zlato, ale pragmaticky sázeli z 80 procent na výhru Ruska," prozradil mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Česko - Rusko (Vokoun zachraňuje před Afinogenovem).

Vrchol přijde při MS ve fotbale
Kromě českých hokejistů se mohly po zlatém turnaji radovat také sázkové kanceláře. Během turnaje nejen zásluhou nečekaného českého úspěchu, ale řady překvapivých vítězství na účet favoritů zažívali bookmakeři řadu úspěchů.

"Krach favoritů znamenal krach řady tiketů," poznamenal výmluvně Jiří Hadrava z Tipsportu. Ve srovnání s loňským šampionátem rostl také objem sázek.  Ve srovnání s jinými velkými sportovními událostmi ale zůstává hokejový šampionát letos až na třetím místě.

Česko - Rusko (Klepiš slaví první branku).

"Celkový náběr na mistrovství světa v Německu překročil 116 milionů korun. V případě olympiády ve Vancouveru to bylo přes 130 milionů," porovnal Šrain z Fortuny. Největší akci mají sázkové kanceláře tento rok teprve před sebou. "Fotbal si nepochybně udrží pozici jasné jedničky. Na mistrovství světa v Jihoafrické republice se dá očekávat hranice 200 milionů korun," odhadl.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...