9. září 2016 15:53 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Brankář Michal Neuvirth se těší na premiéru v reprezentaci, post jedničky neřeší

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Brankáři Michal Neuvirth a Petr Mrázek (zleva) na tréninku, ke kterému česká... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankáři Michal Neuvirth a Petr Mrázek (zleva) na tréninku, ke kterému česká... | foto: ČTK

Praha  Hokejový brankář Michal Neuvirth má na svém kontě přes 200 startů v NHL, v sobotu se ale v osmadvaceti letech dočká reprezentační premiéry. Gólman Philadelphie nastoupí do druhého přípravného zápasu před blížícím se Světovým pohárem proti Rusku a jeho výkon napoví, zda se jedničkou na blížícím se turnaji stane on nebo Petr Mrázek. To však Neuvirth neřeší.

Neuvirth před debutem:Post jedničky neřeším, těším se na premiéru

„Jde to úplně mimo mě. Já se teď soustředím na svůj výkon a zápas. Co bude poté, se uvidí,“ řekl Neuvirth novinářům po dnešním tréninku. „Nervózní nejsem, spíše natěšený. Samozřejmě, že tam bude velké napětí, ale to mám vždy, když nastupuji poprvé. I v Philly by to bylo stejné,“ doplnil brankář, který působí v zámoří už deset let.

Premiérové zápasy, v NHL nebo i v extralize, si velmi dobře pamatuje. „Reprezentace je další meta. Byl to můj sen a v sobotu si ho splním,“ řekl Neuvirth, jenž měl v závěru sezony výbornou formu. „To už je daleko a je to hlavně minulá sezona. Teď se začíná od nuly. To, co bylo, nad tím nepřemýšlím. Koukám se dopředu,“ řekl.

Že nastoupí v sobotní odvetě proti sborné v O2 areně, věděl rodák z Ústí nad Labem s velkým předstihem. „Měl jsem čas se připravit. Trénoval jsem dobře a jsem připravený,“ prohlásil Neuvirth, který měl ve čtvrtek ze střídačky možnost si soupeře dobře prohlédnout.

„Sledoval jsem je, ale já spíše sleduji gólmany. Koukal jsem hlavně na jejich přesilovky, mají tam skvělé střelce. Ovi (Ovečkin), Tarasenko. Všechno hrají přes ně. Překvapený jsem ale nebyl. Víceméně jsem čekal, co hráli,“ řekl bývalý hráč Sparty, jenž za Pražany chytal i při výluce NHL v sezoně 2012/13.

Má tak zkušenosti i z O2 areny, kde tehdy působila Slavia. „Pamatuji si, že tehdy byla hala poloprázdná. V sobotu očekávám daleko větší kotel,“ řekl Neuvirth, jenž se v soutěžním zápase představí poprvé od 24. dubna, kdy v play off chytal za Philadelphii.

Ovečkin útočí na Neuvirtha.

Ovečkin útočí na Neuvirtha.

„Pauza mezi zápasy byla dlouhá, takže čekám, že budu stejně jako hráči ve čtvrtek brzy zavařený. Musím se soustředit na všechny detaily a být pozitivní. Jde o to překonat první třetinu a pak už to půjde,“ uvedl. „Bude to úplně něco jiného než trénink. Na něm se cítím super, ale uvidíme, co přinese zápas,“ řekl.

ČTK
  • 0Diskuse
Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?
Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní rodinný dům se zahradou. Sen si mohla splnit, když si jeho manželka našla po mateřské dobře placenou práci, a finanční rozpočet rodiny se tak zvýšil. Stavba rodinného domu na klíč mohla začít.

Najdete na Lidovky.cz