Pavelec vychytal opět čisté konto, Voráček posbíral dvě asistence

7:35aktualizováno  10:52
NEW YORK - Brankář Ondřej Pavelec vychytal v NHL druhý den po sobě čisté konto, když v úterním utkání na ledě St. Louis zlikvidoval všech 30 střel a dovedl Winnipeg k výhře 1:0. Český gólman tak navázal na svůj výkon z pondělí, kdy se 32 zákroky zasloužil o výhru 2:0 v Minnesotě.

Brankář Ondřej Pavelec při zákroku. foto: ČTK

Nejlepší zákrok předvedl kladenský odchovanec už v polovině první třetiny, kdy zázračně lapil hokejkou dorážku Jadena Schwartze do odkryté branky.

Jediný gól zápasu vstřelil ve 23. minutě Chris Thorburn. „Není nic lepšího než vynulovat dva takhle dobré týmy. Náš brankář dnes podal další opravdu velmi dobrý výkon. Ale každý hráč má na vítězství svůj podíl,“ řekl trenér Winnipegu Paul Maurice.

Pavelec vychytal devět výher z posledních jedenácti zápasů a jeho neprůstřelnost trvá dohromady už 122 minut a 5 sekund.

„Získali jsme čtyři cenné body. Věděli jsme, že na to máme. Sehráli jsme dobrý zápas a přesvědčili jsme se, že jsme schopni hrát vyrovnané duely i s těmi nejlepšími soupeři,“ uvedl Pavelec.

„Celý zápas jsem dobře viděl na většinu střel, ve třetí třetině jsem pak měl i štěstí, puky tam lítaly kolem branky, ale to k čistému kontu potřebujete,“ dodal český brankář.

Jednou mu pomohli i rozhodčí. Pět minut před koncem druhé třetiny totiž inkasoval po rychlém protiútoku, na jehož konci stál Paul Stastny.

Sudí ale synovi slovenské legendy Petera Šťastného gól nakonec neuznali a vyloučili ho za sekání. Při předchozím souboji s ním totiž přišel o hokejku obránce Tyle Myers.

„Nechápu to. Byl to klasický souboj o lepší pozici. Viděl jsem přihrávku, tak jsem se snažil udělat si prostor tělem. Nemyslím si, že v tom bylo něco nedovoleného,“ divil se Stastny.

Myers měl ale jiný názor. „Myslím, že bylo jasně vidět, jak mi vyrazil hokejku z ruky. Není o čem diskutovat.“ Jets se každopádně znovu přiblížili postupu do play off.

V tabulce Západní konference mají nyní už tříbodový náskok před devátým Los Angeles, které překvapivě prohrálo 2:4 v Edmontonu. Díky tomu mají jistou účast ve vyřazovacích bojích hokejisté Vancouveru a Minnesoty, která zvítězila 2:1 v Chicagu.

Sestřih z utkání St. Louis - Winnipeg

Důležitou výhru vybojovalo také Calgary, které i díky jedné asistenci Jiřího Hudlera zdolalo 3:2 Arizonu a odskočilo Los Angeles na rozdíl dvou bodů.

Oba celky si to ve čtvrtek mezi sebou rozdají v přímé bitvě. Hudler se podílel v 50. minutě na vítězném třetím gólu, když ve středním pásmu ustál souboj o puk s jedním ze soupeřů, kotouč si převzal Sean Monahan a rychlý útočný výpad sám úspěšně zakončil.

Velké drama skýtá nadále souboj o play off také ve Východní konferenci. Ottawa totiž dokázala zázračně otočit bitvu s Pittsburghem, který vedl v Kanadě po patnácti minutách už 3:0, domácí ale nakonec zvítězili 4:3 v prodloužení.

Senators tak mají na devátém místě stejný počet bodů jako osmý Boston a od Pittsburghu už je dělí jen bod, Bruins však mají jeden zápas k dobru.

„Zase jsme ukázali, že se nikdy nevzdáváme. Zápas co zápas prostě bojujeme až do konce,“ konstatoval útočník Mark Stone, který se na obratu podílel dvěma góly, včetně vítězného v polovině prodloužení.

Jeden z kandidátů na cenu pro nejlepšího nováčka roku tak skóroval pětkrát v posledních čtyřech zápasech.

„Po první třetině jsme prohrávali o tři góly, ale říkali jsme si, že je před námi pořád ještě minimálně 40 minut. A když jsme ve druhé třetině šťastně snížili v oslabení, nastartovalo nás to. Pak přišel další gól hned v první minutě třetí třetiny a už to byl otevřený zápas,“ dodal Stone.

Sestřih z utkání Ottawa - Pittsburgh

Pittsburgh prohrál čtvrtý zápas v řadě a desátý z posledních třinácti a na postup do play off se tak ještě nadře. Klíčový může být už páteční souboj s New York Islanders, kteří prohráli 4:5 na ledě Philadelphie a rovněž ještě nemají postup jistý.

Ostrované přitom dokázali ve třetí třetině smazat tříbrankovou ztrátu a remíza 4:4 by je do vyřazovacích bojů posunula. Tři sekundy před koncem základní hrací doby ale rozhodl o výhře Flyers Brayden Schenn.

Jakub Voráček si v utkání připsal dvě asistence, v bitvě o Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče ale stále ztrácí dva body na první místo.

Sestřih z utkání Philadelphia - NY Islanders

To nově okupuje John Tavares z Islanders, který v přímém souboji s Voráčkem zaznamenal gól a dvě asistence, stejný počet 83 bodů má také Sidney Crosby, jenž dal jeden gól Pittsburghu a na další přihrál.

Majitele už má Prezidentova trofej pro nejlepší tým základní části. Zajistili si ji hokejisté New Yorku Rangers výhrou 4:2 v New Jersey, za které jednou skóroval Patrik Eliáš. Rangers získají nejvíce bodů v sezoně potřetí v historii, v minulosti se jim to povedlo v letech 1992 a 1994.

Výsledky NHL

New Jersey - NY Rangers 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Branky: 18. Eliáš, 52. Bernier - 14. Hayes, 15. McDonagh, 51. Sheppard, 59. Hagelin. Střely na braku: 21:40. Diváci: 16.592. Hvězdy utkání: 1. Hayes (Rangers), 2. Bernier, 3. Greene (oba New Jersey).

Philadelphia - NY Islanders 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)

Branky: 13. a 18. Giroux (na obě Voráček), 31. Bellemare, 43. Colaiacovo, 60. Schenn - 49. a 60. Lee, 30. Tavares, 59. Boychuk. Střely na branku: 27:40. Diváci: 17.927. Hvězdy utkání: 1. Giroux, 2. Streit, 3. Mason (všichni Philadelphia).

Ottawa - Pittsburgh 4:3p (0:3, 1:0, 2:0 - 1:0)

Branky: 41. a 63. Stone, 35. Pageau, 59. Hoffman - 1. Crosby, 6. Bennett, 15. Hörnqvist. Střely na branku: 44:28. Diváci: 20.263. Hvězdy utkání: 1. Stone, 2. Hoffman, 3. Pageau (všichni Ottawa).

Detroit - Carolina 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky: 32. Zetterberg, 42. Nyquist, 52. Dacjuk (Židlický) - 35. Gerbe, 38. Terry. Střely na branku: 25:32. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Dacjuk, 2. Zetterberg (oba Detroit), 3. Terry (Carolina).

Edmonton - Los Angeles 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 23. a 60. Fraser (na druhou Musil), 31. Pouliot, 46. Pitlick - 26. Muzzin, 50. Doughty. Střely na branku: 22:27. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Pitlick, 2. Pouliot (oba Edmonton), 3. Doughty (Los Angeles).

St. Louis - Winnipeg 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 23. Thorburn. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 30 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.616. Hvězdy utkání: 1. Pavelec (Winnipeg), 2. Allen, 3. Reaves (oba St. Louis).

Chicago - Minnesota 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky: 59. Bickell - 50. Granlund, 54. Zucker. Střely na branku: 33:30. Diváci: 21.851. Hvězdy utkání: 1. Dubnyk, 2. Granlund (oba Minnesota), 3. Crawford (Chicago).

Colorado - Nashville 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 36. Iginla, 36. O'Reilly, 48. Hishon - 6. Jarnkrok, 42. Ellis. Střely na branku: 23:42. Diváci: 13.561. Hvězdy utkání: 1. Hishon, 2. O'Reilly, 3. Iginla (všichni Colorado).

Calgary - Arizona 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky: 9. Gaudreau, 42. Jones, 50. Monahan (Hudler) - 38. Crombeen, 48. Cunningham. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Monahan, 2. Stajan, 3. Wideman (všichni Calgary).