Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Brankář Popradu Duba: Tlaku se nebojím

Sport

  10:00
Sílu na novou sezonu nabírá ve Finsku, odkud pochází jeho manželka Hanna. Hokejový brankář Tomáš Duba (30) už ví, v jakém dresu příští ročník začne. Do svých řad jej ve čtvrtek na roční hostování z Třince ulovil Lev Poprad, nováček ruské KHL. "Těším se, je to pro mě další krok kupředu," říká dvojnásobný juniorský mistr světa.

Mladá Boleslav - Třinec (gólman Slezanů Tomáš Duba). foto: ČTK

LN: O vašem jménu se ve spojitosti s Popradem mluvilo už hodně dlouho. Proč jste podepsal smlouvu až nyní?
Měl jsem po úspěšné sezoně ve Zlíně několik nabídek, navíc stále patřím Třinci. Když mi ale zavolal osobně kouč Popradu Radim Rulík, tak jsem si řekl, že by to mohlo být ono. Ten projekt se mi líbí, je dobrý.

LN: Loni už tam také trénovalo několik hráčů, ale nakonec se nehrálo. Nebojíte se, že by k něčemu podobnému mohlo dojít také letos?
Otazníky tam nějaké jsou, ale já klubu věřím a těším se. I svému agentovi jsem říkal, že bych preferoval KHL, ale dostat se do ní bez toho, že chytáte v nároďáku, je těžké. Takže si vážím nabídnuté šance.

LN: A Poprad by vám zase naopak mohl pomoct s reprezentací, ne?
Určitě. I když jste mezi nejlepšími gólmany extraligy, nezaručí vám to reprezentační dres. V KHL máte větší šanci přesvědčit kouče nároďáku, že na to máte.

Zlín - Pardubice (Petr Koukal dává gól, Tomáš Duba se natahuje marně)

LN: Máte titul z Česka, chytal jste ve Finsku i Švédsku. Jak moc je finančně zajímavá nabídka prvního slovenského klubu v KHL?
Rozhodně si vydělám víc než v české extralize. A to samozřejmě hrálo roli v mém rozhodování. Měl jsem však nabídku ještě z jiného týmu KHL a ta byla ještě vyšší…

LN: Myslíte, že tým, který se nyní skládá, bude v KHL konkurenceschopný?
Tak to neberu. Jména nemusí zaručit úspěch a naopak bezejmenný tým může překvapit. Hráči, které máme, jsou kvalitní. Vedení klubu podle mě vybírá dobře fyzicky připravené hokejisty a dobré bruslaře. A jsou i v ideálním věku kolem třiceti let.

LN: Jak tedy tipujete vaše umístění po základní části?
To se těžko hodnotí, když jsem tým ještě ani neviděl na ledě. Vždyť my jsme se ještě ani jednou nesešli. (směje se)

LN: A kdy se tedy sejdete?
Dvacátého července startujeme s přípravou. Ale já se už dlouho připravuju ve Finsku individuálně.

LN: Dalším gólmanem na soupisce je Ján Laco. Dá se očekávat, že budou vznikat tlaky, aby před slovenským publikem chytal slovenský brankář… Počítáte s něčím takovým?
Na to jsem připraven. Uvidíme, jak to dopadne, nechci předbíhat. Laca neznám, vím jen, že je stejný ročník jako já. Mám ale pocit, že o mě pan Rulík hodně stojí. Nebudu řešit, zda nastoupím do osmdesáti, nebo padesáti procent zápasů. Hlavně když si zachytám a vyzkouším si KHL.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!