Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brno si to se Znojmem vyměnilo

Sport

  16:47aktualizováno  17:35
BRNO - Nejhokejovější město v českých luzích a hájích se dočkalo. Slavný klub Kometa Brno se po 13 letech soužení v 1. lize vrací na nejvyšší hokejovou scénu! Vedení Komety se totiž dnes domluvilo na převedení extraligových práv ze Znojma do Brna. Vedle brněnského klubu se o znojemskou licenci zajímaly také další slavný klub historie Dukla Jihlava a Chomutov.

Kometa Brno je v extralize. foto: Igor ŠefrČTK

Do nejvyšší hokejové soutěže se tak vrací s jedenácti tituly druhý nejúspěšnější klub historie. Tým, za který v minulosti nastoupily takové osobnosti hokejové historie, jako Vladimír Dzurilla, Vladimír Nadrchal nebo Vlastimil Bubník, sice prohrál v prvoligovém finále s Ústím nad Labem, paradoxně se ale může bez boje chystat na nejvyšší soutěž. Informaci o domluvě obou stran potvrdil Sportreport.cz zdroj přímo z klubu.

Dnes se totiž na odkoupení licence od Znojemských Orlů dohodli šéfové obou klubů - brněnský Libor Zábranský a znojemský Jaroslav Vlasák. "Rozhodující bylo, že lidé, kteří chtějí pokračovat ve znojemském hokeji, budou spolupracovat raději s Brnem než s ostatními zájemci, protože je blíž a v regionu," uvedl znojemský šéf Vlasák, který však z klubu odchází.

Jde tak o velmi gentlemanskou dohodu. Znojmo převede svou licenci, případně také hráčskou kvalitu do Brno. Je tak možné, že i v příští sezoně uvidíme v extralize i Jiřího Dopitu, kterého čeká setkání s Liborem Zábranským. Naopak Znojmo bude působit v 1. lize a fungovat jako farma extraligové Komety a také líheň talentů. Cílem je tak vybudování silné hokejové základny v jihomoravském kraji.

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...